Набули чинності оновлені редакції Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору і Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Набули чинності оновлені редакції Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору і Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги

16 березня в Офіційному віснику України № 20 було опубліковане рішення Національної ради від 23.12.2020 року № 1661 «Про затвердження змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору», а також рішення регуляторного органу від 23.12.2020 року № 1662 «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги». Отже, документи стали чинними у нових редакціях.
 
Зміни до Плану розвитку передбачають збільшення території охоплення сигналом програмам Суспільного мовлення, військовопатріотичного спрямування, покриття телерадіопрограмами територій із «білими плямами», зокрема у прикордонних районах України. Також регулятор сприятиме забезпеченню мовлення українських телерадіокомпаній на територіях Донецької, Луганської областей і територію Автономної Республіки Крим, контролюватиме використання радіочастотного ресурсу України на території проведення операції Об’єднаних сил з урахуванням вимог чинного законодавства.
 
Також зміни стосуються розвитку місцевих каналів мовлення, що пов’язано із завершенням використання аналогової технології телевізійного мовлення.
 
У Плані розвитку внесені зміни, що стосуються ухвалення Закону України від 16.06.2020 № 692-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19». Оновлені норми регуляторного акта дають змогу ліцензіатові в разі неможливості виконання визначеної ліцензією програмної концепції або інших умов ліцензії звернутися до Національної ради з листом про тимчасовий відступ від умов програмної концепції або інших умов ліцензії із обґрунтуванням причин і обсягу вимог, яких він не може тимчасово дотримуватися.
 
Підставою для ухвалення змін до  Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги стало ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню». Законом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про телекомунікації» в частині припинення ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій.
 
Тому для дерегуляції діяльності провайдерів програмної послуги було запропоновано удосконалити механізм їх ліцензування і щорічної перереєстрації загальної концепції (принципи, підстави) добору програм для ретрансляції (пропозиції абонентам). Йдеться про те, що оскільки діяльність у сфері телекомунікацій не підлягає ліцензуванню, то передбачене раніше Положенням подання копії повідомлення про включення суб’єкта господарювання до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій не узгоджується із нормами Закону України “Про телекомунікації”. Також було необхідно привести Положення у відповідність до статті 12 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. У контексті необхідності створення механізму забезпечення дотримання провайдерами програмної послуги вимог законодавства у сфері телебачення і радіомовлення було запропоновано зменшити кількість подачі документів до Національної ради.
 
Із Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору і Положенням про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги можна ознайомитися за посиланнями. 
 
Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше