Насильство над жінками, звільнення полонених українок, права мігрантів і повернення викрадених росією дітей – теми, які найчастіше звучать під час засідання Комісії зі становища жінок ООН - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Насильство над жінками, звільнення полонених українок, права мігрантів і повернення викрадених росією дітей – теми, які найчастіше звучать під час засідання Комісії зі становища жінок ООН

У Нью-Йорку триває 67-а сесія Комісії зі становища жінок ООН, де обговорюються питання гендерної рівності, прав і можливостей для жінок і дівчат у сучасному цифровому світі. Подія триватиме із 6 по 17 березня. Про цей захід в ефірі «Радіо «Культура» розповіла голова Національної ради Ольга Герасим’юк, яка входить до складу делегації Уряду України.

В ООН на сесію Комісії зібралися представники усієї планети. Найсильніше звучить тема, яку і українська делегація пропонує для розгляду, – це воєнні злочини рф, насильницькі дії, сексуальне насильство російського агресора як найпростіша зброя для досягнення геноциду українського народу.

  • Для того, щоб покарати ворога, жертвам російського насильства потрібно не мовчати, а розповідати світові про насильницькі дії рашистів. Найгірше для жертв, які зазнали насильств, розуміння того, що агресор не покараний.
  • Під час війни надзвичайною проблемою є сексуальне насильство, що вчиняється ворогом на окупованих територіях.
  • Буде представлено звіт про українських жінок, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України. Для міжнародної спільноти дуже важливі цифри, і кожна цифра має бути потужно підтверджена.
  • Щоб світ підтримував Україну, необхідно говорити із світовою спільнотою, солідаризуватися з трагедіями інших країн.
  • Крім тематики насильства, дуже серйозно розглядаються питання прав мігрантів – жінок, дітей, повернення викрадених росією дітей. Щодня на ці розмови приходять сотні людей. Делегація України активно представлена у кожній із цих сесій.

Слухати інтерв’ю із 5 хв. 31 сек. тут.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше