Національна рада допустила до участі в конференціях, на яких обиратимуться члени Наглядової ради суспільного мовника, 117 громадських об’єднань

17.09.2015

НА ЗАСІДАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ 17 ВЕРЕСНЯ УХВАЛЕНО РІШЕННЯ ПРО ДОПУСК 117 ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО УЧАСТІ В КОНФЕРЕНЦІЯХ, НА ЯКИХ БУДЕ ОБРАНО ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОГО ОРГАНУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СУСПІЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ УКРАЇНИ ВІД ГРОМАДСЬКОСТІ. 16 ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДСЬКОСТІ ВИЗНАНО ТАКИМИ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ НОРМАМ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО СУСПІЛЬНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ».

На засіданні Національної ради 17 вересня ухвалено рішення про допуск 117 громадських організацій до участі в конференціях, на яких буде обрано членів наглядового органу Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадськості. 16 організацій громадськості визнано такими, що не відповідають нормам Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Ухвалюючи ці рішення, регуляторний орган взяв до уваги рекомендації Громадської комісії, яка проводила оцінку документів і діяльності тих об’єднань, які подавали заяви та інші необхідні матеріали для участі у відповідних конференціях.

Отже, найбільше учасників братимуть участь у конференціях у сферах захисту інтересів дітей і молоді та місцевого самоврядування – відповідно 20 і 19 громадських об’єднань. Найменше учасників буде у сферах правозахисній і забезпечення прав національних меншин – по 7 у кожній.

Із шістнадцяти організацій, які не рекомендовані до участі в обранні Наглядової ради НСТУ, 7 – зі сфери забезпечення прав національних меншин; 2 – журналістики; 1 – правозахисту; 3 – творчості; 3 – місцевого самоврядування. Із повним переліком цих об’єднань можна ознайомитися за посиланням.

Наступний етап цього процесу – отримання заяв від кандидатів. Нагадуємо, кандидатури до складу Наглядової ради НСТУ подаються листом за підписом керівника об’єднання.

До листа додаються:

1) заява кандидата на посаду члена Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій за формою, визначеною в додатку 2 до Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень;
2) програма кандидата (обсягом до трьох тисяч друкованих знаків), в якій у довільній формі викладається позиція кандидата щодо пріоритетів діяльності у складі Наглядової ради НСТУ;
3) копія документа про вищу освіту;
4) копія паспорта громадянина України (першої – шостої сторінок і сторінки з останньою відміткою реєстрації місця проживання).

Варто наголосити, що заяви і програми кандидатів подаються в паперовій та електронній формах. Цією вимогою не потрібно нехтувати, інакше Національна рада матиме підставу не допустити кандидата до участі в конференції. Цим правом наділяє членів Національної ради закон.

Конференції відбудуться в період із 12 по 30 жовтня.

Також Національна рада обрала співголів Лічильної комісії. Ними стали члени Національної ради Уляна Фещук і Сергій Костинський.