Національна рада і Міністерство інформаційноі політики України вимагають негайно увімкнути всі програми «Українського радіо» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада і Міністерство інформаційноі політики України вимагають негайно увімкнути всі програми «Українського радіо»

Національна рада і Міністерство інформполітики України звертаються до Держкомтелерадіо, у підпорядкуванні якого перебуває діяльність державного мовника, та до Міністерства фінансів України з вимогою здійснити всі можливі кроки, аби мовлення «Українського радіо» було негайно відновлено у попередніх обсягах.


За повідомленням в.о. директора НРКУ Анатолія Табаченка, Кабінет Міністрів України урізав фінансування НРКУ на понад 3 млн. гривень, що унеможливлює функціонування «Українського радіо» у попередніх обсягах. Щоб не створювати заборгованості за розповсюдження програм перед Концерном РРТ, керівництво НРКУ вирішило з 9 вересня відключити передавачі на середніх, ультракоротких та ФМ-хвилях. Таким чином, програми першого каналу НРКУ (УР-1) вимкнуті всюди, крім обласних центрів, програми УР-2 («Промінь») і УР-3 («Культура») поширюються тільки в Києві. А ефіри обласних ДТРК періодично перериваються на тривалі проміжки тиші.Керівництво НРКУ про своє рішення не попередило Національну раду та Міністерство інформаційної політики Украіни, і ця ситуація стала відома цим органам тільки після факту відключення.Вимкнення передавачів «Українського радіо» сталося чи не вперше за всю багаторічну діяльність найдавнішого українського мовника, і ця ситуація у час фактичної війни та напередодні проведення місцевих виборів є просто катастрофічною.Юрій Стець, міністр інформаційної політики України, заявив, що на найближчому засіданні Уряду внесе постанову про відновлення фінансування, яке дозволить поновити радіомовлення на всій території країни.Національна рада і Міністерство інформполітики України звертаються до Держкомтелерадіо, у підпорядкуванні якого перебуває діяльність державного мовника, та до Міністерства фінансів України з вимогою здійснити всі можливі кроки, аби мовлення «Українського радіо» було негайно відновлено у попередніх обсягах.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше