Національна рада і телеіндустрія обговорили проблемні питання галузі

19.09.2011

УЧОРА, 22 КВІТНЯ 2010 РОКУ, ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЧЛЕНІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ТЕЛЕВІЗІЙНОЇ ІНДУСТРІЇ.

Учора, 22 квітня 2010 року, відбулася робоча зустріч членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з представниками телевізійної індустрії.

У ній взяли участь голова Національної ради Володимир Манжосов, заступник голови Лариса Мудрак, члени Національної ради Тетяна Лебедєва і Віталій Шевченко. Телеіндустрію представляли: виконавчий директор Асоціації „Індустріальний телекомітет” Катерина Котенко; голова правління телеканалу „Інтер” Сергій Созановський; генеральний директор телеканалу „Студія 1+1” Олександр Ткаченко, заступник генерального директора Максим Варламов і директор із розвитку цього каналу Олег Черниш; голова правління „Нового каналу” Ірина Лисенко; генеральний директор телеканалу „ІCTV” Олександр Богуцький; голова правління телеканалу „СТБ” Володимир Бородянський і віце-президент цього каналу Анатолій Максимчук; директор із розвитку телеканалу „ТЕТ” Марія Пінчук; генеральний продюсер телеканалу „M1” Валентин Коваль; директор із розвитку ТРК „Україна” Андрій Мальчевський; генеральний директор телеканалу „К1” Сергій Затула.

Це друга неформальна зустріч оновленого складу Національної ради з представниками телерадіоінформаційної галузі. Перша, нагадаємо, відбулася 12 квітня з дистриб’юторами іноземних телепрограм. Під час зустрічі обговорювалося коло питань сучасного розвитку галузі та взаємини регулятора та індустрії на цьому етапі.

Перше питання, яке турбує телевізійників, – це впровадження цифрового телебачення та врахування інтересів вітчизняних мовників при ухваленні Плану його впровадження. Голова Національної ради Володимир Манжосов, який є членом Міжвідомчої комісії з питань впровадження цифрового мовлення, запевнив присутніх у тому, що він докладе максимум зусиль, аби позиція Національної ради та пропозиції телеіндустрії були враховані при розробці Плану впровадження.

Друге, не менш важливе для телевізійного ринку питання, – це захист і підтримка і Національною радою, і державою загалом національного телевиробництва. Найбільша нині проблема для телевізійників – підвищення ставки податку на рекламу. Наголошувалося, якщо будуть затверджені ці ініціативи, це призведе до краху вітчизняної телевізійної галузі, яка ще не встигла оговтатися від нещодавньої кризи. Було зазначено, що Національна рада поділяє побоювання керівників телекомпаній і буде намагатися захистити їх від непомірного податкового тиску.

Проблемним питанням для вітчизняних телекомпаній залишається і діяльність Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та внесення змін до відповідного закону, що, на думку обох сторін, є занадто консервативним і таким, що не відповідає європейським стандартам.

Велику увагу під час обговорення було приділено питанням дотримання чинного законодавства в телерадіоінформаційній сфері, зокрема і статті 10 „Вживання мов в інформаційній діяльності телерадіоорганізацій” Закону України „Про телебачення і радіомовлення” та Закону України „Про рекламу”. Було наголошено, що Національна рада, яка постійно моніторить ефір загальнонаціональних каналів, не буде закривати очі на порушення.

Найближчим часом Національна рада планує провести зустрічі в такому форматі з радіомовниками та провайдерами програмної послуги. Адже спілкування у відкритому діалозі є продуктивним методом вирішення існуючих проблем та запобігання виникнення нових проблемних питань.

Прес-служба Національної ради