Національна рада має обрати нових членів Наглядової ради Суспільного мовника

17.09.2020

На сьогоднішньому засіданні Національна рада ухвалила кілька рішень, якими внесла зміни до раніше затверджених календарних планів і затвердила новий календарний план проведення конференцій громадських об’єднань і асоціацій для визначення складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Прийом заяв від кандидатів у члени Наглядової ради НСТУ у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту і журналістики тривав з 16 по 22 березня. Проте через заходи щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, встановлених Урядом, Національна рада змушена була призупинити процес обрання нових членів Наглядової ради НСТУ від цих сфер.

Оскільки через карантинні заходи не всі організації змогли подати заяви до визначеної дати, регулятор поновлює процес обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту і журналістики  із цього етапу і вносить відповідні зміни до Календарних планів. Проведення конференцій заплановано з 12 по 20 жовтня 2020 року із дотриманням карантинних вимог.

Оскільки, згідно із розділом VI Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, головою лічильної комісії кожної із конференцій має бути член Національної ради, обрано голів Лічильних комісій конференцій громадських об’єднань та асоціацій у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики. Ними будуть Олена Ніцко і Тетяна Руденко.

Крім того, Національна рада затвердила новий Календарний план підготовки та проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами, бо 19 січня 2021 року закінчуються повноваження членів Наглядової ради із цих сфер. Оголошення про прийом заяв від об’єднань на участь у кожній із конференцій відповідно до частини третьої розділу IV Порядку має бути розміщено на сайті Національної ради не пізніше ніж за 3 місяці до дня закінчення повноважень відповідного члена Наглядової ради НСТУ, тобто не пізніше ніж 19 жовтня 2020 року.