Національна рада: Мова в час війни об’єднує націю

08.11.2022

Шановні колеги!

9 листопада в День української писемності та мови ми маємо спільну і важливу справу – написання диктанту з української.

Цій нашій традиції вже більше 20 років. Ми пам’ятаємо, що перший диктант національної єдності відбувся ще в травні 2000 року. Із кожним роком ця традиція зміцнюється, до неї приєднуються українці зі всього світу.

Особливо ця акція нам необхідна сьогодні – коли ворог поставив собі за мету знищити суверенну державу Україну, а проти її громадян застосовує акти геноциду.

Українська стала мовою спротиву російській агресії. Вона – маркер, який вказує на нашу ідентичність, вона об’єднує і надихає.

З історії ми знаємо, що російська імперія в усі часи з презирством ставилася до української мови. Указами і циркулярами її офіційно забороняли 134 рази! Але наша мова жива і буде жити, поки живуть українці.

Диктант з української – не тільки про грамотність. Під час написання кожен із нас відчуває свою єдність з Україною, її історією, її мислителями, усім її людом.

Закликаємо всіх радіомовників, телевізійників, журналістів – усіх, хто причетний до телерадіоінформаційної сфери доєднуватися до цієї всеукраїнської патріотичної акції.

Радіодиктант-2022 транслюватимуть на хвилях «Українського радіо» і «Радіо «Культура», в ефірі телеканалу «Суспільне Культура» і на діджитал-платформах Суспільного мовлення – на фейсбук-сторінці Суспільне Новини, ютуб-каналі «Українського радіо» та «Суспільне Новини»; у додатку suspilne.radio або Дія.

11 листопада текст диктанту буде оприлюднено і можна самостійно перевірити свої знання української мови.

І не розчаровуйтеся, коли у вас будуть граматичні чи пунктуаційні помилки. Головне – любити рідну мову, спілкуватися нею у повсякденні, поповнювати свій словниковий запас, навчати дітей і онуків її поважати.

Успішного написання!