Національна рада на місяць перенесла розгляд питань щодо телеканалів «НТН» і «Ентер-фільм» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада на місяць перенесла розгляд питань щодо телеканалів «НТН» і «Ентер-фільм»

Під час засідання 9 листопада Національна рада розглянула результати моніторингу ТОВ «Телестудія «Служба інформації», м. Київ, («НТН») і ТОВ «ТРК «Кіно ТВ», м. Київ, («Ентер-фільм») щодо дотримання квот на трансляцію передач європейського та українського виробництва і ухвалила повернутися до розгляду цих питань через місяць.

31 серпня Національна рада за результатами розгляду позапланових перевірок телеканалів «НТН» і «Ентер-фільм» визнала порушення частини четвертої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок та застосувала до ліцензіатів санкцію «оголошення попередження».

Для того, аби перевірити, чи виконали компанії накладені на них зобов’язання щодо увідповіднення діяльності законодавчим нормам, було здійснено тижневі моніторинги ефіру зазначених телеканалів.

Моніторинг мовлення телеканалів «НТН» і «Ентер-фільм», виявив, що частка передач європейського виробництва, а також США та Канади у проміжках часу між 07.00 та 23.00 становила 63% і 56% відповідно від загального тижневого обсягу мовлення (відповідно до законодавства – не менше 70%), а частка передач українського виробництва становила 45% і 39% від загального тижневого обсягу мовлення (відповідно до законодавства – не менше 50%).

Таким чином, результати моніторингів свідчать про неусунення ліцензіатами порушень законодавства.

Оскільки у регулятора і мовників різне бачення того, чи зараховувати фільми до частки передач і на разі це питання розглядається у судовому порядку, Національна рада перенесла розгляд цих питань на місяць.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше