Національна рада на звернення громадянки призначила позапланову перевірку телеканалу «Прямий» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада на звернення громадянки призначила позапланову перевірку телеканалу «Прямий»

Регуляторний орган на засіданні 9 січня призначив ТОВ «Телеканал «Прямий», м. Київ (логотип «ПРЯМИЙ»), позапланову виїзну перевірку через ознаки порушення мовником норм чинного законодавства.

Зі скаргою на зміст передачі «ПоярковNEWS», яка вийшла в ефірі телеканалу «ПРЯМИЙ» 27 грудня 2019 року о 22:00, звернулася громадянка Касьяненко Я.К. На її думку, висловлювання ведучого передачі Сергія Пояркова, які прозвучали в ефірі, є «посяганням на честь і гідність Президента України В. Зеленського і ображають членів його родини».  Крім того, заявниця обурюється тим, що упродовж передачі вживалася «нецензурна лайка». «Прошу розібратися, як таке можливо, що на каналі з ліцензією виходить подібний контент. Це не якийсь блог в інтернеті, де можна нести подібні нісенітниці», –  обурюється вона.

Члени Національної ради висловили свої аргументи щодо призначення позапланової перевірки. На думку Сергія Костинського, це питання лежить у політичній площині, а фізичні особи самі можуть звертатися щодо образи честі й гідності до мовників чи суду. Національна рада стикалася з подібними випадками і обмежувалася лише приписами до компаній.

Натомість перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк звернула увагу на грубі порушення журналістської етики в цій програмі. Вона переконана, що регулятор має подати сигнал індустрії, що він не закриватиме очі на одіозні випадки в ефірі телерадіокомпаній. «Нашому ринку час подати сигнал про неприпустимість багатьох речей. Я тут вбачаю не лише політичні мотиви, а йдеться про порушення всіх етичних стандартів журналістики. Ідеться тут не лише про Президента України, тут є ознаки образи, яка наноситься цілій країні, дуже негативно впливає на створення її іміджу в міжнародних спільнотах і образливо звучить подібна лексика на телебаченні в ефірі для громадян України», – ­наголосила вона.

Уляна Фещук, заступник голови Національної ради, зауважила, що в новому медійному законодавстві, яке нині зареєстроване в Парламенті, дуже чітко регулюється питання дотримання журналістських стандартів. Також вона запропонувала надіслати припис компанії, не чекаючи на результати, які будуть встановлені перевіркою.

У підсумку п’ять членів Національної ради проголосували за призначення перевірки телеканалу «Прямий»,  аби з’ясувати, чи дотримується мовник абзацу тринадцятого частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі». Утрималися від  такого рішення – Сергій Костинський і Уляна Фещук.

Після проведення перевірки регулятор ухвалить відповідне рішення.

Докладніша інформація у рішенні Національної ради.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше