АППК І ТПУ, роблячи заяви з приводу необмеженості в діях національного регулятора у сфері телерадіомовлення щодо анулювання ліцензій провайдерів програмної послуги, чи свідомо вдаються до маніпуляцій, чи демонструють повне незнання законодавчих норм.
Відповідаючи на публічно висловлені твердження з приводу можливих жорстких санкцій Національної ради до провайдерів за включення до пакету програм бодай одного телеканалу, який не зазначений в ліцензії, нагадуємо, що згідно зі ст. 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» анулювати ліцензію телерадіоорганізації чи провайдера програмної послуги можна лише за заявою самої компанії або через суд.
Необхідно зазначити, що провайдери програмної послуги мають достатньо широке коло діяльності й лібералізовані підходи щодо їхнього ліцензування. Додаючи чи змінюючи телевізійні програми своєї програмної концепції провайдери здійснюють це в реєстраційному порядку, вносячи зміни до ліцензій.
Говорячи про адаптаційний список, яким незадоволені провайдери, нагадуємо, що цей принцип існує і в європейських країнах. Його мета – насамперед сприяти соціальному замовленню глядача та захисту його від потенційно шкідливого контенту, зокрема, порнографії, а також для покращення ситуації в ефірі з дитячим мовленням та культурно-просвітницькими передачами, кількість яких за останні роки в Україні значно зменшилася.
Водночас Національна рада робить усе можливе для відкритого і прозорого діалогу. Так, у багатьох заходах, які проводили кабельні оператори та провайдери програмної послуги, брали участь члени регуляторного органу Євген Баранов, Ірина Опілат, Микола Фартушний.
Діалог лишається відкритим, але конструктивним він зможе стати лише за умови чесної та відкритої – без маніпуляцій – розмови.