Національна рада наголошує на необхідності виконання ЗМІ рекомендацій Міністерства оборони України і ЗСУ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада наголошує на необхідності виконання ЗМІ рекомендацій Міністерства оборони України і ЗСУ

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр ще раз звернулася до медіа  із закликом виконувати рекомендації Міністерства оборони та ЗСУ щодо висвітлення військових дій та поширювати тільки  ту інформацію, що надають офіційні джерела. Національний медіарегулятор підтримує цю заяву і сподівається на усвідомлену відповідальність ЗМІ перед українським суспільством і світом загалом та ще раз наголошує на тому, що будь-яка  навіть необережно поширена інформація може бути використана в інформаційних атаках ворога.

У своєму заклику Ганна Маляр наголосила:

  • Обов’язок усіх представників медіа утримуватися від домислів і не давати оцінок діям ЗСУ та Сил оборони України загалом.
  • Тільки військове керівництво володіє всією повнотою інформації про ситуацію на передових позиціях, тому лише військові посадові особи можуть надавати дані й коментарі для поширення.
  • Неприпустимі подвійне трактування стратегічної та оперативної обстановки, що склалася на фронті російсько-української війни, жонглювання військовою термінологією, намагання продукувати власні, нічим не обґрунтовані прогнози.
  • Неприйнятною є практика вирізання з контексту заяв окремих осіб, у тому числі офіційних, надання цим заявам різного забарвлення і трактування їх на власний розсуд.

Всі мають пам’ятати головне правило – про військові дії, їх перебіг, наслідки та результати повідомляють Збройні Сили України!

Заступниця міністра оборони закликала медіа вірити в Українське військо, не ставити під сумнів дії командирів і не слугувати додатковим інструментом у руках російської пропаганди.

Національна рада на своєму сайті подавала перелік офіційних джерел, з яких можна черпати інформацію, і разом з Міністерством оборони наголошує на необхідності виконання всіх рекомендацій, розроблених для воєнного часу.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше