Національна рада: наступного року кількість телеканалів і радіостанцій, що мовлять на Крим, буде збільшено вдвічі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада: наступного року кількість телеканалів і радіостанцій, що мовлять на Крим, буде збільшено вдвічі

Кількість телеканалів і радіостанцій, які мовлять на анексовану Автономну Республіку Крим наступного року буде збільшено вдвічі. Про це повідомив під час прес-конференції 6 листопада член Національної ради Сергій Костинський.

Він розповів, що вже готова стратегія розвитку мовлення на окуповані території. «Маємо план дій на наступні два роки. Він передбачає і розвиток телекомунікаційної інфраструктури, і організацію телевізійного та радіомовлення. Тобто це не насичення українським мовленням підконтрольних територій, це повноцінне мовлення на окуповані території», – сказав Сергій Костинський.

На разі Комісія чекає на прорахунок і міжнародну координацію цифрових каналів і ФМ-частот. Це дозволить у першій половині наступного року збільшити кількість радіостанцій, які мовлять на територію Криму, з 4 до 8, а кількість телевізійних каналів із 5 до 10.

Цього року для мовлення на Крим виділено 8 ФМ-частот, створено цифровий локальний мультиплекс на Чонгарі, де мовлять 5 телевізійних програм.

На сьогодні діяльність Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення розширено на Одеську, Сумську і Харківську області.

Сергій Костинський також порушив питання кодування українських телеканалів на супутнику. За його словами, максимальне покриття сигналом українських телеканалів забезпечує лише супутникове мовлення. «Ми можемо по всій лінії розмежування побудувати вежі, але вони через те, що існують закони фізики, не зможуть доставляти сигнал більше ніж на 80 км, іноді на 60, а то і 20 – залежно від висоти підвісу, потужності мовлення. Тільки супутникове мовлення забезпечує наявність на окупованих територіях буквально всіх українських телеканалів», – сказав він. Це питання необхідно обговорити в колі експертів і напрацювати відповідну фахову позицію.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше