Національна рада не підтримує законопроект щодо кримінальної відповідальності за наклеп

20.09.2012

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ЯК УЧАСНИК МІЖВІДОМЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З АНАЛІЗУ І СТАНУ ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО СВОБОДУ СЛОВА ТА ЗАХИСТ ЖУРНАЛІСТІВ «ВІДКРИТА РОЗМОВА» ПРИЄДНАЛАСЯ ДО УХВАЛЕНОГО НА ПОЗАЧЕРГОВОМУ ЗАСІДАННІ 19 ВЕРЕСНЯ Ц.Р. РІШЕННЯ ПРО РЕКОМЕНДАЦІЮ УКРАЇНСЬКОМУ ПАРЛАМЕНТУ СКАСУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТ ЗАКОНУ, ЯКИЙ ВСТАНОВЛЮЄ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НАКЛЕП.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення як учасник Міжвідомчої робочої групи з аналізу і стану дотримання законодавства про свободу слова та захист журналістів «Відкрита розмова» приєдналася до ухваленого на позачерговому засіданні 19 вересня ц.р. рішення про рекомендацію українському Парламенту скасувати результати голосування за проект закону, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп.

Національна рада переконана, що такого роду закони не повинні існувати в країнах з розвиненою демократією. Ухвалення цього законопроекту негативно вплине на результати досягнень нашої держави у питаннях забезпечення свободи слова та перешкоджатиме розвитку незалежної журналістики в Україні.