Національна рада обговорила з Офісом Ради Європи можливості співпраці в наступний період

30.01.2019

29 січня у Національній раді відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка, членів Національної ради Валентина Коваля і Сергія Костинського з головою Офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом та керівниками проектів Галиною Смірновою і Тетяною Шамрай. Під час зустрічі  було презентовано можливості нового моніторингового центру й адаптації нової системи до специфіки потреб українського ринку.

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що у програмі, яка розроблялася спеціально під проект регуляторного органу, вперше було створено функцію транскрибування української мови. «Ця система насправді є унікальною, і поки її аналогів в Україні ще не існує», – наголосив він.

Більш докладно про особливості її роботи розповіли представники компанії, яка за результатами проведеного регулятором тендеру здійснювала розбудову моніторингового центру. Зокрема, серед ключових функцій  є можливість розпізнавання облич, символів і логотипів, визначення людини за голосом, а також здатність розподіляти інформацію в категорії за тональністю, кількістю публікацій тощо. Крім того, система дозволяє проводити ґрунтовну аналітику мовлення окремих компаній. 

Зі свого боку Валентин Коваль повідомив, що наразі працівники Національної ради виконують моніторинг діяльності телерадіокомпаній у 24-х напрямах – за кількісними показниками та окремими характеристиками контенту. «Нова система моніторингу охоплює надзвичайно широкий спектр можливостей, які можуть неабияк спростити, пришвидшити і підвищити ефективність діяльності регулятора», – додав він. Нині всі порушення фіксуються людьми вручну, тоді як за допомогою нової системи вони виявлятимуться автоматично, і машина лише повідомлятиме співробітників про їх наявність.

Також Валентин Коваль зауважив, що оновлений моніторинговий центр у Національній раді було встановлено у 2018 році, на що було передбачено відповідні кошти. «За цей час ми поставили все обладнання та вже можемо одночасно записувати 80 програм. У 2019 році плануємо збільшити мережу охоплюваних каналів та, крім Києва, вийти на мовників обласних центрів. Також сподіваємося забезпечити представників Національної ради у регіонах мобільними моніторинговими центрами, які передаватимуть всю зафіксовану інформацію прямо в Київ», – уточнив він. Однак, щоб розпочати повноцінну роботу з новою системою, спершу необхідно її навчити. Крім того, враховуючи, що це штучний інтелект, кожній  функції його, як людину, необхідно буде навчати окремо. Для цього Національній раді необхідна допомога насамперед фахівців лінгвістики й політології, які би наповнили апаратний комплекс усією необхідною інформацією та задали параметри для проведення якісного моніторингу мовлення вітчизняних каналів відповідно до української дійсності та вимог законодавства України. 

Юрій Артеменко висловив сподівання, що й Офіс Ради Європи  може підтримати Національну раду у прагненні пришвидшити процес переходу на нове обладнання моніторингового центру. Сторони домовилися про налагодження взаємодії із цього питання.


Перейти до вмісту