Національна рада оголошує конкурс на 4 програми цифрового радіомовлення у стандарті T-DAB у Києві - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада оголошує конкурс на 4 програми цифрового радіомовлення у стандарті T-DAB у Києві

5 квітня регулятор ухвалив рішення про затвердження конкурсних умов і оголошення конкурсу на 4 програми цифрового радіомовлення у стандарті T-DAB у Києві.

Місце встановлення двох передавачів для розповсюдження цифрового сигналу – на вулицях Дорогожицькій і Саперно-Слобідській. Синхронне мовлення буде організоване на каналі 7D. Кількість програм – 4, обсяг мовлення – 24 години на добу. Оператором багатоканальної мережі визначено Концерн РРТ.

Конкурсну гарантію встановлено у розмірі 10% від максимального розміру ліцензійного збору.

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що ці рішення є продовженням минулого засідання, під час якого було визначено 8 радіокомпаній, які мовитимуть на 10 програмах у цифрі. На разі залишилося чотири місця у цифровому мультиплексі, які Національна рада виставляє на конкурс. За словами голови регулятора, конкурсні умови є аналогічними до тих, що були у попередньому конкурсі.

Конкурсними умовами передбачено здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників. Програми розповсюджуватимуться у відкритому вигляді.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковане в газеті «Голос України».

Нагадаємо, 29 березня Національна рада підбила підсумки конкурсу на цифрове радіомовлення в Києві, за результатами якого у форматі T–DAB мовитимуть 10 радіостанцій, три із них – програми Суспільного мовлення.

Як повідомив генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Петро Семерей, для забезпечення мовлення цифрового радіо Концерн провів експерименти із запуску радіо в цьому стандарті та переконався у добрій якості сигналу на всій території Києва і прилеглих районів. Також генеральний директор Концерну РРТ зауважив, що для того, аби цифрове радіо розвивалося якомога швидше, Концерн пішов назустріч і встановив дуже низьку ціну на вартість своїх послуг. 

 Загалом сьогодні послуги за технологією DAB+ мають 20 країн Європи і ще 20 країн Азії, Африки та Океанії. Цифровим радіо покрито понад 300 млн. осіб. А першою країною у світі, яка повністю перейшла на цифрове радіо, відмовившись від FM, стала Норвегія.  У найближчі роки такий перехід очікує на Велику Британію, Швейцарію, Данію.

За словами президента глобальної галузевої організації «WorldDAB» Патріка Хеннона, який у відеозверненні привітав Україну із запуском цифрового радіо, DAB+ функціонувало лише в чотирьох країнах: Великобританії, Норвегії, Данії та Швейцарії. Але ситуація змінилася близько семи років тому. Німеччина розпочала функціонування DAB+ у 2011 році, а потім у 2013 році її наздогнали Нідерланди та Італія у 2014 році. Це створило стрижневу структуру цифрового радіо, що пролягла через серце Європи. І з того часу цифрова спільнота розширюється як на Захід (у Франції та Бельгії), так і останнім часом на Схід. Цифрові послуги є в ефірі у взаємодії з суспільними мовниками Польщі, Чехії, Словенії. Також є тестові запуски в Австрії, Хорватії та Греції.

 

Ілюстрація з сайту cbn.com

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше