Національна рада оголошує конкурси на цифрове мовлення

19.09.2011

НА ПОЗАЧЕРГОВОМУ ЗАСІДАННІ 15 КВІТНЯ 2011 РОКУ НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА МОВЛЕННЯ В ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНІЙ ТЕЛЕМЕРЕЖІ У СКЛАДІ ЦИФРОВИХ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИХ КАНАЛІВ МОВЛЕННЯ МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 У СТАНДАРТІ DVB-T2 (MPEG-4) ДЛЯ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ І МОВНИКІВ ТА ЗАТВЕРДИЛА УМОВИ КОНКУРСІВ.

На позачерговому засіданні 15 квітня 2011 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення №821, №822, №823№824 про оголошення конкурсу на мовлення в загальнонаціональній телемережі у складі цифрових загальнонаціональних каналів мовлення МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) для загальнонаціональних та регіональних і мовників та затвердила умови конкурсів.

Стислі відомості про вільні канали мовлення для загальнонаціональної категорії мовлення такі:

– загальна кількість вільних каналів (програм) мовлення багатоканальних телемереж – 28, в тому числі:

– 10 каналів (програм) – де оператор багатоканальної мережі має можливість розповсюджувати програми ліцензіата з розподільчою здатністю стандартною (SD-Standart Definition) або високою ( HD-High Definition);

– 18 каналів (програм) – де оператор багатоканальної мережі має можливість розповсюджувати програми ліцензіата з розподільчою здатністю стандартною (SD-Standart Definition).

Стислі відомості про вільні канали мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 для територіальної категорії мовлення – регіональне та місцеве:

– кількість вільних каналів (програм) мовлення багатоканальної телемережі МХ-5 – 4 (для 167 населених пунктів, де будуть встановлені передавачі).

У конкурсних умовах і для загальнонаціонального, і для регіонального та місцевого мовлення окремо прописаний пункт про проведення телерадіоорганізаціями інформаційно-рекламної кампанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Йдеться про те, що ліцензіат зобов’язаний брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення – безкоштовно транслювати щодня в обсязі 5 хвилин, протягом 2011–2012 років, в тому числі – 30% цього часу в прайм-тайм, у своїх програмах інформаційні ролики провайдера програмної послуги багатоканальних телемереж ТОВ „ЗЕОНБУД”, м. Київ, щодо особливостей прийому сигналу багатоканальної телемережі МХ-5. Початок таких трансляцій – 1 вересня 2011 року. Графік розміщення інформаційних роликів розроблятиметься за домовленістю з телерадіоорганізацією, провайдером програмної послуги та оператором багатоканальної телемережі МХ-5.

Оголошення про проведення конкурсу, відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», буде опубліковане в засобах масової інформації.