Національна рада оголошує ще один конкурс для потреб місцевого радіомовлення

19.10.2017

19 жовтня Національна рада ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов і оголошення конкурсу на мовлення на вільних радіоканалах для потреб місцевого радіомовлення. Учасникам ринку пропонується 15 частот у 8-ми областях України.

На конкурс винесені такі радіочастотні присвоєння:

ОбластьНаселений пунктЧастота, МГц
Вінницькам. Гайсин101,6
Волинськам. Горохів89,4
Волинськасмт Любешів102,6
Волинськам. Нововолинськ105
Івано-Франківськас. Гарасимів100,7
Івано-Франківськас. Річка102,8
Львівськам. Старий Самбір91,4
Сумськам. Білопілля90,5*
Сумськам. Глухів104,4
Сумськам. Конотоп101,1
Сумськам. Охтирка103,7
Сумськам. Тростянець105,4*
Хмельницькам. Полонне107,5*
Черкаськам. Чигирин99
Чернігівськам. Прилуки95,7

* – технічні характеристики можуть бути скориговані за результатами натурних випробувань, навіть до анулювання частотного присвоєння при неможливості забезпечення ЕМС.

Конкурсними умовами передбачені вимоги до програмної концепції, відповідно до яких в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Крім того, дозволяється ретрансляція виключно програм суспільного мовлення.

Член Національної ради Сергій Костинський наголосив, що конкурс для цієї категорії мовлення передбачає, щоб місцеві компанії конкурували між собою, а не із загальнонаціональними мовниками, які апріорі є сильнішими. Він також уточнив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України також може брати участь у цьому конкурсі, оскільки у неї є регіональні філії, які виробляють продукт для жителів певних регіонів.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України».

Як повідомлялося раніше, 5 жовтня Національна рада визначила переможців конкурсу на місцеве мовлення на 22 частотах у 14 областях України.