Національна рада оголосила попередження трьом компаніям - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада оголосила попередження трьом компаніям

Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження» до таких ліцензіатів: Редакції Козівського районного комунального радіомовлення, смт Козова Тернопільської обл., ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (Волинська філія), ФОП Максимова С.В., м. Баштанка Миколаївської обл. Відповідні рішення регулятор ухвалив під час засідання 23 серпня.

Підставою для оголошення попередження Редакції Козівського районного комунального радіомовлення стала неможливість провести позапланову перевірку, оскільки за вказаною в ліцензії адресою радіокомпанії не виявлено. Крім того, за результатами моніторингу, проведеного у період з 19 по 21 липня 2017 року, зафіксовано відсутність мовлення, що є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Волинська філія НСТУ не розмістила 26 квітня, у День чорнобильської трагедії, зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, доречного до події. Також 28 квітня, у День пам’яті жертв депортації українців з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя – 70 років із часу проведення польською владою акції «Вісла», на екрані не було зображення палаючої свічки, не поширювалася мінімум раз на дві години інформація про день пам’яті, а також транслювалися розважальні та гумористичні передачі «Молодіжний мікс», «Музична перерва», «Здоровенькі були». Компанії вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.

Провайдеру програмної послуги ФОП Максимову С.В. оголошено попередження у зв’язку із виявленими перевіркою порушеннями частини дев’ятої статті 39 і частини п’ятої та другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки універсальна програмна послуга ретранслювалася не в повному обсязі, порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції, показували іноземну програму, яка не входить до переліку дозволених.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше