Національна рада оголосить конкурс на 2 програми цифрового радіомовлення в Києві

05.09.2019

Національна рада під час засідання 5 вересня затвердила конкурсні умови і ухвалила рішення про оголошення конкурсу на 2 програми цифрового радіомовлення у стандарті T-DAB у Києві.

На конкурс виставлено 2 програми, обсяг мовлення – 24 години на добу для кожної. Синхронне мовлення буде організоване на каналі 7D.

Член Національної ради Сергій Костинський нагадав, що завдяки впровадженому регулятором експерименту із розвитку цифрового радіомовлення в Україні сьогодні в Києві у цифровому мультиплексі працюють 14 програм. Однак дві радіостанції через брак можливостей вирішили не підтримувати цей експеримент. Саме ці дві програми нині пропонуються на конкурс.

Відповідно до вимог програмної концепції ретрансляція програм інших мовників заборонена. Оператором багатоканальної мережі визначено Концерн РРТ. Конкурсну гарантію встановлено у розмірі 10% максимального розміру ліцензійного збору.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковане в газеті «Голос України».

Сергій Костинський також зауважив, що зараз триває підготовка плану розвитку цифрового радіомовлення на всій території України. Національна рада планує замовити прорахунок частот в усіх обласних центрах і містах обласного значення для того, щоб за певний час Україна змогла повноцінно впровадити цифрове радіо, як це відбувається в Європейському Союзі.