Національна рада оголосить конкурс на дві цифрових програми в Одесі для місцевих і регіональних мовників - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада оголосить конкурс на дві цифрових програми в Одесі для місцевих і регіональних мовників

Національна рада під час засідання 11 квітня ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на мовлення на двох вільних програмах каналу багатоканальної телемережі стандарту DVB-T2 (MPEG-4) в Одесі.

На конкурс виставлено 11-ту і 12-ту програми 27-го цифрового каналу. Оператором телекомунікацій визначено Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Граничний обсяг мовлення для кожної програми – 24 години на добу.

 Відповідно до конкурсних умов у конкурсі можуть брати участь телерадіоорганізації, які мають намір здійснювати місцеве або регіональне мовлення. Також рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних передач.

Під час розгляду цього питання відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко розповів, що в Одесі вже працює місцевий мультиплекс, оператором є Концерн РРТ, і 10 програм мовлять у цифровому форматі. Водночас в Одесі залишилося дві компанії, які мають аналогові ліцензії на мовлення, але не мають цифрових. Вони звернулися до Національної ради з проханням вирішити цю ситуацію. За словами Олександра Ільяшенка, регулятор звернувся до Концерну РРТ, на балансі якого перебуває цифровий передавач у місті Одесі, з тим, щоб провести технічне переобладнання і збільшити кількість каналів мовлення. Концерн РРТ виявив готовність здійснити таке переобладнання, щоб оголосити конкурс на ще два вільних місця у цьому місцевому мультиплексі.

Голова Національної ради Юрій Артеменко додав, якщо ці два мовники подадуться на конкурс і стануть переможцями, буде виконано зобов’язання про те, що всі місцеві мовники Одещини, які мають аналогові ліцензії, будуть мати можливість мовити у цифрі.

Незабаром оголошення про конкурс буде опубліковано в газеті «Голос України».

Відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України використання аналогового стандарту для телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, припиняється 1 травня 2019 р. Громадська рада при Національній раді звернулася до Кабінету Міністрів України щодо необхідності перенесення цього терміну на 31 грудня 2019 року. Національна рада зі свого боку внесла пропозицію продовжити термін використання місцевими мовниками аналогової технології мовлення до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

 Нагадаємо, це третій конкурс, спрямований на те, щоб забезпечити цифровими ліцензіями мовників Одещини. За підсумками попередніх конкурсів, які було підбито 27 грудня 2017 року і 22 листопада 2018 року, право мовити у цифрі в цьому краї отримали 11 регіональних та місцевих телерадіокомпаній.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше