Національна рада оголосить одразу два конкурси для розвитку місцевого цифрового телевізійного мовлення

25.11.2021

Два конкурси, щоб забезпечити мовлення місцевих і регіональних мовників у цифровому стандарті, вирішила оголосити  Національна рада 25 листопада. Перший із них пропонує вільні канали у багатоканальній телемережі МХ-5 стандарту DVB-T2 (MPEG-4) для місцевих (регіональних) мовників, а другий –  радіочастотний ресурс у стандарті DVB-Т2 для місцевих компаній.

Зважаючи на те, що в багатоканальній телемережі МХ-5 наявні вільні канали мовлення у стандарті DVB-T2 (MPEG-4), Національна рада вирішила виставити на конкурс 57 програм. Телерадіоорганізації матимуть можливість розпочати мовлення у 43 населених пунктах Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Черкаської і Чернігівської областей. За словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка «це все, що є нині вільним в МХ-5». 

Він також повідомив, що вимогами до програмної концепції передбачено обов’язкове розміщення соціально важливих програм місцевої тематики. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Здійснювати мовлення необхідно без ретрансляції програм інших телерадіоорганізацій. Крім того, рекомендовано розміщення дитячих передач.

Член Національної ради також зауважив, що «мабуть це останній великий конкурс на цифрові канали». Надалі Національна рада оголошуватиме конкурси лише тоді, коли до неї звертатимуться ліцензіати з бажанням мовити в конкретних населених пунктах.

На другий конкурс буде виставлено 27 цифрових місцевих каналів у 25 населених пунктах 14 областей України. Серед них є вільні місця в обласних центрах нашої країни –  Дніпрі, Івано-Франківську й Одесі. Також у місцевих телерадіоорганізацій з’явиться можливість мовити у Володимир-Волинському Волинської області, Павлограді Дніпропетровської області, Маріуполі Донецької області, Бердянську і Мелітополі Запорізької області, Первомайську Миколаївської області, Кременчуці Полтавської області, Скадовську Херсонської області, Умані Черкаської області тощо.

Олександр Ільяшенко звернув увагу ліцензіатів на те, що у Львівській області сформовано дві синхронні мережі, в яких є по 3 канали. Одна з них на 47 ТВК охоплює Красне, Радехів, Червоне, а інша – на 38 ТВК – працюватиме в шести населених пунктах області – Бориславі, Новому Роздолі, Підбужі, Рожевому, Старому Самборі й Турці. Компанії, які виявлять бажання мовити на цих телевізійних каналах, мають подаватися одразу на всі населені пункти.

Конкурс висуває такі вимоги для претендентів: брати в ньому участь можуть телерадіоорганізації, які мають намір здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників. Вони повинні обов’язково розміщувати інформаційні, інформаційно-аналітичні та публіцистичні передачі місцевої тематики тривалістю не менше як дві години щодня. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства.

Інформацію про оголошення конкурсів і їх старт незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України». Із переліком каналів і конкурсними умовами можна буде ознайомитися в рішеннях Національної ради.


Перейти до вмісту