Національна рада оновлює перелік іноземних програм - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада оновлює перелік іноземних програм

Медіарегулятор на засіданні 15 вересня затвердив новий Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Про оновлення цього документа було оголошено Національною радою ще 27 червня 2022 року.

Підставою для оновлення Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, стало  рішення від 18.11.2021 № 1727, яке було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня, а набуло чинності 1 лютого 2022 року. Згідно із цим рішенням Національної ради організації упродовж шести місяців мали оновити інформацію та документи, на основі яких ухвалювалися рішення про включення їх до Переліку.

Згодом медіарегулятор повідомив на своєму офіційному вебсайті, що оновити інформацію і документи необхідно до 1 серпня 2022 року. Документи 49 із 101 компанії, що подали заяви до регулятора, відповідають законодавчим вимогам. Національна рада затвердила перелік, куди і увійшли ці 49 програм.

Решта компаній мають змогу, відповідно до ухваленого 15 вересня рішення, подати доопрацьовані документи упродовж наступних двох місяців.

Таким чином, регулятор очікує від іноземних мовників необхідний пакет документів, щоб мати змогу включити їх до Переліку. Через 2 місяці попередні рішення Національної ради, відповідно до яких здійснюється ретрансляція іноземних програм, втратять чинність.

Тобто Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, до якого увійшло нині 49 програм, буде доповнюватися.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше