Національна рада оприлюднює 4 Рекомендації Комітету Міністрів РЄ, що стосуються якісної журналістики у цифрову епоху - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада оприлюднює 4 Рекомендації Комітету Міністрів РЄ, що стосуються якісної журналістики у цифрову епоху

У березні – травні цього року Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив чотири нові рекомендації, які стосуються тем впливу цифрових технологій на свободу вираження, висвітлення в медіа виборчих кампаній, якісної журналістики у цифрову еру і боротьби з мовою ворожнечі. Ці документи були напрацьовані у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), членом якого від України є голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Національна рада зробила неофіційний переклад цих актів і пропонує усім зацікавленим сторонам користуватися ними у своїй діяльності.

Зазначені документи були ухваленні після виведення російської федерації зі складу Ради Європи. Країна-агресор тривалий час блокувала їх прийняття.

Рекомендація CM/Rec(2022)4 Комітету Міністрів державам-членам щодо просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову еру була ухвалена 17 березня 2022 року. Рекомендація містить набір правових, адміністративних і практичних рекомендацій, спрямованих на забезпечення сталого фінансування якісних ЗМІ, формування довіри до журналістики та сприяння медіаграмотності. Оригінальний текст Рекомендації доступний за посиланням.

Рекомендація CM/Rec(2022)12 Комітету Міністрів державам-членам щодо передвиборної комунікації та висвітлення в медіа виборчих кампаній була ухвалена 6 квітня 2022 року. Ця рекомендація зосереджується на принципах забезпечення прозорості виборчих комунікацій і здійснення витрат на вибори, запобігання маніпуляції виборцями та забезпечення того, щоб політичні партії і кандидати конкурували на рівних умовах. Вона спрямована на можливість національної законодавчої бази країн розв’язувати проблеми щодо забезпечення справедливого і легітимного виборчого процесу з огляду на появу нових форматів і цифрових методів виборчих онлайн-кампаній. Оригінальний текст Рекомендації доступний за посиланням.

Рекомендація CM/Rec(2022)13 Комітету Міністрів державам-членам щодо впливу цифрових технологій на свободу вираження була ухвалена 6 квітня 2022 року. У ній закликають країн-членів Ради Європи оцінити й переглянути свої законодавчі, нормативні і наглядові рамки та політику, а також свою практику щодо впливу цифрових технологій на свободу вираження. Спеціально розроблені Керівні принципи призначені надати допомогу державам, державним і приватним суб’єктам, зокрема інтернет-посередникам, а також медіа, організаціям громадянського суспільства, дослідникам, навчальним закладам та іншим відповідним суб’єктам щодо реалізації незалежних і спільних зусиль для захисту й просування свободи вираження у цифрову еру. Оригінальний текст Рекомендації доступний за посиланням.

Рекомендація CM/Rec(2022)16 Комітету Міністрів державам-членам щодо боротьби з мовою ворожнечі була ухвалена 20 травня 2022 року. Документ закликає уряди розробити комплексні стратегії для запобігання і боротьби з мовою ворожнечі, зокрема шляхом ухвалення ефективної законодавчої бази і впровадження відповідним чином вивірених і пропорційних заходів. Роблячи це, національним органам влади слід ретельно збалансувати право на приватне життя, право на свободу вираження поглядів і заборону дискримінації. Рекомендація також містить настанови для інших дійових осіб і суб’єктів – державних службовців, політичних партій, інтернет-посередників, медіа та організацій громадянського суспільства. Оригінальний текст Рекомендації доступний за посиланням.

Ухвалені Комітетом Міністрів РЄ Рекомендації охоплюють аспекти огляду законодавства, правил, політик; здійснення збору, контролю та оприлюднення інформації і даних; підтримки досліджень, рекомендації щодо методів контролю і показників ефективності тощо.

Ці документи також розміщені на сайті Національної ради у спеціальному підрозділі Стандарти Європейського Союзу і Ради Європи розділу Нормативно-правові акти Національної ради.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше