Національна рада оприлюднює методологію моніторингу гендерних питань у медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада оприлюднює методологію моніторингу гендерних питань у медіа

На початку квітня Національний демократичний інститут (НДІ) передав Національній раді методологію моніторингу гендерних питань у медіа, яка була розроблена з ініціативи регуляторного органу при підтримці Швеції та  НДІ. Національна рада оприлюднює цю методологію, якою послуговуватиметься, аналізуючи дотримання телерадіоорганізаціями гендерного балансу. Регулятор також заохочує телерадіоорганізації використовувати її для оцінки поширюваного ними контенту, щоб уникати дискримінаційних і стереотипних тверджень і поглядів.

Методологію розробила кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тамара Марценюк за участі працівників контрольно-аналітичного управління Національної ради Дмитра Швидченка й Алли Синицької.

Національний демократичний інститут також поінформував Національну раду, що завершує розробку відеопосібника на основі Методології гендерного моніторингу каналів‌ ‌телебачення‌ ‌України, який найближчим часом може бути презентований регуляторові.

Найближчим часом Національна рада проведе засідання робочої групи, яка розглядає гендерні питання в медіа, де презентує представникам телерадіоорганізацій розроблену методологію. Про дату цієї зустрічі буде повідомлено додатково.

Із 6 квітня за допомогою методології Національна рада розпочне гендерний моніторинг телекомпаній.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше