Національна рада оприлюднює Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада оприлюднює Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам

Під час засідання Громадської ради, що діє при національному медіарегуляторі, 5 липня цього року було ухвалено Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам у період воєнної психотравматизації (з профілактики посттравматичних стресових розладів). Національна рада розглянула їх і відповідний лист громадського дорадчого органу та оприлюднює Рекомендації і презентаційні матеріали до цього документа для ознайомлення працівників медіакомпаній і сподівається, що вони будуть керуватися цими порадами психологів у своїй повсякденній роботі.

Рекомендації створені на основі відкритих даних про світові дослідження і практики у рамках надання глобальної допомоги журналістам у роботі з травмівним контентом.

У Рекомендаціях та їх презентації «Травма – інформована політика медіаіндустрії», які  розроблені членом Громадської ради при Національній раді, доктором психологічних наук, президентом Української асоціації медіапсихологів і медіапедагогів Любов’ю Найдьоновою,  наведено головні тези того, чому психологічне здоров’я журналістів та інших фахівців медіа під час воєнних  та інших травмівних подій вимагає посиленої уваги і їх самих, і керівників медіа.

У структурі презентації Рекомендацій є такі розділи:

  • Війна і пряма психотравматизація
  • Симптоми психотравматизації
  • Динаміка долання психотравми
  • Вторинна психотравматизація
  • Травмо-інформованість
  • Сприятливе спілкування і підтримка

Також додаються інші важливі дані про ресурси надання психологічної допомоги працівникам медіа, а також контакти ліній служб психологічної допомоги та кризових центрів.

Сподіваємося, що наведена в Рекомендаціях та їх презентації  інформація стане корисною для журналістів та інших фахівців медіа, які часто працюють із травмівним контентом, що здатний негативно впливати на їхнє психологічне здоров’я. 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше