Національна рада оприлюднює Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам
Під час засідання Громадської ради, що діє при національному медіарегуляторі, 5 липня цього року було ухвалено Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам у період воєнної психотравматизації (з профілактики посттравматичних стресових розладів). Національна рада розглянула їх і відповідний лист громадського дорадчого органу та оприлюднює Рекомендації і презентаційні матеріали до цього документа для ознайомлення працівників медіакомпаній і сподівається, що вони будуть керуватися цими порадами психологів у своїй повсякденній роботі.
Рекомендації створені на основі відкритих даних про світові дослідження і практики у рамках надання глобальної допомоги журналістам у роботі з травмівним контентом.
У Рекомендаціях та їх презентації «Травма – інформована політика медіаіндустрії», які розроблені членом Громадської ради при Національній раді, доктором психологічних наук, президентом Української асоціації медіапсихологів і медіапедагогів Любов’ю Найдьоновою, наведено головні тези того, чому психологічне здоров’я журналістів та інших фахівців медіа під час воєнних та інших травмівних подій вимагає посиленої уваги і їх самих, і керівників медіа.
У структурі презентації Рекомендацій є такі розділи:
- Війна і пряма психотравматизація
- Симптоми психотравматизації
- Динаміка долання психотравми
- Вторинна психотравматизація
- Травмо-інформованість
- Сприятливе спілкування і підтримка
Також додаються інші важливі дані про ресурси надання психологічної допомоги працівникам медіа, а також контакти ліній служб психологічної допомоги та кризових центрів.
Сподіваємося, що наведена в Рекомендаціях та їх презентації інформація стане корисною для журналістів та інших фахівців медіа, які часто працюють із травмівним контентом, що здатний негативно впливати на їхнє психологічне здоров’я.























































