Національна рада оприлюднює спільний акт узгодження № 5 «Висвітлення засобами масової інформації випадків булінгу (цькування)»

03.06.2021

Українські найбільші медіагрупи – «1+1 медіа», «StarlightMedia» і «Україна» – підписали спільний акт узгодження № 5 «Висвітлення засобами масової інформації випадків булінгу (цькування)». Національна рада оприлюднює цей документ для ознайомлення громадськості та інших учасників медіаринку і закликає інші медіа керуватися напрацьованими правилами у своїй діяльності.

Зазначений акт був розроблений учасниками утвореної при Національній раді робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа. До роботи над ним були залучені працівники регуляторного органу, психологи, науковці і представники громадськості. За основу було  взято рекомендації, напрацьовані під час круглого столу, що відбувся у серпні 2019 року в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему «Булінг. Протидія явищу та створення безпечного інформаційного простору».

До підписання цього акта можуть приєднатися усі охочі мовники. Сподіваємося, положення спільного акта № 5 дасть змогу медіа говорити про чутливу тему булінгу у спосіб, що унеможливлюватиме додаткове травмування сторін подібних конфліктів.