Національна рада отримала від Незалежної медійної ради висновок щодо випуску передачі «Відкритий мікрофон» телерадіокомпанії «АКС» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада отримала від Незалежної медійної ради висновок щодо випуску передачі «Відкритий мікрофон» телерадіокомпанії «АКС»

Незалежна медійна рада на прохання Національної ради розглянула випуск передачі «Відкритий мікрофон», що транслювалася в ефірі ТОВ «Телерадіокомпанія «АКС», і висловила свою позицію щодо невідповідності її змісту законодавству України.

25 квітня 2016 року о 14 годині в ефірі цієї радіостанції звучала авторська програма Сергія Осолодкіна, в якій він обговорював події, що трапилися в Новоолексіївці Херсонської області. Серед озвучених версій вибухів та інцидентів із застосуванням зброї називалася національно-етнічна, в якій розглядалася причетність до подій кримських татар.

Детально вивчивши випуск передачі, Незалежна медійна рада дійшла висновку, що в ньому порушено вимоги абзацу чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у світлі статті 161 Кримінального кодексу  України, а також статті 28 Закону України «Про інформацію» щодо заборони розповсюдження телерадіоорганізаціями мови ворожнечі, а також не дотримано стандарту достовірності подачі інформації.

Водночас члени Незалежної медійної ради Діана Дуцик і Антоніна Черевко висловили окрему думку про те, що випуск передачі містив ще й порушення вимог абзацу восьмого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», де йдеться про заборону трансляції контенту, який може завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей і підлітків, якщо вони мають змогу його дивитися.

Як повідомлялося раніше, регуляторний орган 15 вересня цього року за ці порушення застосував до ТОВ «Телерадіокомпанія «АКС», м. Херсон, санкцію «оголошення попередження».

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше