Національна рада перевірить діяльність львівського телеканалу НТА через ознаки ксенофобії в одній із програм

10.06.2021

У передачі «Говорить великий Львів», що транслювалася в прямому ефірі  львівського ПП «НТА – Незалежне телевізійне агентство» 20 травня та повторювалася 21 і 23 травня, гість студії народний депутат України VIII скликання Олег Барна висловлював сентенції, що мали ознаки ксенофобії та мови ворожнечі. Відповідно до моніторингу програм за ці дні Національна рада проведе перевірку мовника на дотримання абзаців четвертого, шостого частини другої статті 6, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».  

Зокрема, Олег Барна сказав: «Сьогодні день вишиванки. Це наш атрибут, наша національна культурна ідентичність. На жаль, Зеленський вкотре показав на косоворотці, що він не є прихильник нашої ідентичності, як і при святкуванні Параду Незалежності, коли зайчик плейбою тоді керував, а косоворотка це його сутність. Я чесно скажу, при всій повазі, що він навіть є в деякій мірі і бракований єврей, тому що в євреїв, це моя думка, тому що…».

 Ці висловлювання жодним чином не були обумовлені темою передачі чи спровоковані загальним контекстом дискусії, організованої телеканалом. На думку регулятора, у цій розмові наявні ознаки стигматизації та провокування негативного ставлення до частини євреїв незалежно від місця  їхнього проживання, а отже, ознаки ксенофобії та мови ворожнечі.

Незважаючи на те, що упродовж ефіру ведучі цього ток-шоу Віталій Крутяков та Наталія Струк закликали гостей та експертів бути толерантними і не переходити на особистості, однак вони не зауважили, що не можна ображати осіб за ознаками належності до певної нації. Під час повторної трансляції працівники телерадіоорганізації мали можливість внести зміни до цієї передачі, але не скористалися такою можливістю, і передача 21 та 23 травня транслювалася у повторі без змін та редакційної модерації.

Таким чином, Національна рада на засіданні 10 червня призначила позапланову безвиїзну перевірку діяльності  телеканалу «НТА». Вона має бути проведена у період з 6 по 20 липня 2021 включно.