Національна рада підписала меморандум про співробітництво з Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України»

17.10.2012

Про це заявила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак на брифінгу для журналістів, що відбувся 17 жовтня 2012 року. Така співпраця триває понад п’ять років, розпочалася вона ще за роботи попереднього складу Національної ради. «Нині, оскільки змінилися засновники, цей меморандум про співпрацю переукладено», – повідомила вона.

Метою діяльності Асоціації є розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва в Україні, поліпшення якості комунікації між меценатами і отримувачами допомоги, створення додаткових можливостей для їхнього продуктивного діалогу.

15 жовтня ц.р. стартував національний конкурс із відзначення найкращих благодійних проектів та ініціатив під назвою «Благодійна Україна», його попередник називався «Благодійник року». Національна рада рекомендувала до входження в медіа-раду конкурсу заступника голови Національної ради Ларису Мудрак.

«Національна рада, – зауважила Лариса Мудрак, – підтримує багато соціальних проектів. Наприклад, ми є постійними організаторами Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела», кілька років підтримуємо заходи Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», акції Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» тощо. Тому підтримка конкурсу «Благодійник України» теж є певним нашим соціальним внеском у побудову розвиненого громадянського суспільства».

УНаціональному конкурсі «Благодійна Україна» можуть брати участь меценати, які надавали благодійну допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких була здійснена в зазначений період; громадські інституції, діяльність яких спрямовувалася на розвиток і підтримку благочинності; благоотримувачі; представники медіа. Переможців визначатимуть у десяти основних та трьох спеціальних номінаціях.

Організатори повідомляють, що конкурсні заявки можуть подавати самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації, зацікавлені в розвитку та популяризації доброчинних ініціатив.

Докладно про умови конкурсу можна довідатися на сайті Асоціації благодійників України: www.vboabu.org.ua. Заповнену конкурсну заявку можна надсилати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com.

Визначення переможців конкурсу відбуватиметься у період з 20 лютого по 10 березня 2013 року. Церемонію нагородження проведено в Києві у березні 2013 року. Публічна презентація національного конкурсу «Благодійник України» запланована на середину листопада ц.р.