Національна рада попереджає медійників, що будь-які спроби колабораціонізму з окупантами є зрадою України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада попереджає медійників, що будь-які спроби колабораціонізму з окупантами є зрадою України

Національній раді стало відомо про факт трансляції ПП «ТРК ВТВ Плюс» із 27 по 29 квітня 2022 року низки передач «Це важливо», «Як Херсонщина буде жити далі», до участі в яких було запрошено призначеного окупантами псевдоочільника Херсонської області Володимира Сальдо. Останньому, за інформацією пресслужби Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру в державній зраді (частина друга статті 111 КК України). Володимир Сальдо є депутатом Херсонської міської ради VIII скликання, він перейшов на бік ворога, сприяючи загарбникам у проведенні підривної діяльності проти України. 

Аналіз програми з Володимиром Сальдо в ефірі телеканалу показує, що «псевдоочільник» отримав від мовника змогу поширювати висловлювання, спрямовані на встановлення й утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримку рішень окупаційної адміністрації держави-агресора та заклики до співпраці з нею. Такими діями ПП «ТРК ВТВ Плюс» підтримує державу-агресора і сприяє  підривній діяльності проти України. Отже, вони можуть кваліфікуватися як державна зрада.

Відповідно до абзацу 14 частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» забороняється використання телерадіоорганізації для здійснення вчинків, за якими настає кримінальна відповідальність. 

Нещодавно окупантів підтримав і мелітопольський телеканал «МТВ Плюс», який увімкнув ретрансляцію програми держави-агресора. Також із відкритих джерел Національній раді стало відомо, що інтернет-провайдер «SmartNET» із міста Каховки здійснює підривну діяльність проти України, надаючи  доступ до заблокованих ворожих сайтів і телеканалів.

Натомість у цей важкий для всієї країни час подали  гідний приклад патріотизму бердянські ТРК «Юг» і провайдер ТОВ «Сігма Сервіс TV». Відчувши загрозу, що їхні технічні потужності можуть бути використані ворогом для ведення пропагандистської діяльності, вони вирішили припинити роботу й  відмовитися від власних ліцензій. Так само вчинила і Телерадіокомпанія «Мелітополь».

Національна рада наголошує, що жодне українське медіа не має бути використане проти своєї держави. Надання ефіру окупантам і їхнім прислужникам є неприпустимим за жодних обставин! Така співпраця з кремлем несе лише смерть і страждання. А отже – це непростимий злочин проти власних співгромадян. 

Зважаючи на зазначене, повідомляємо всім українцям  Херсонщини бути свідомими того, що телеканал «ВТВ Плюс» вдався до співпраці з посіпаками держави-агресора і колабораціоністами, а відтак, найімовірніше, буде використовувати свої програми для поширення пропаганди, маніпулятивної і неправдивої інформації.

Національна рада закликає жителів тимчасово окупованих територій критично ставитися до контенту цих телеканалів, не вірити розповсюджуваній ними інформації, якою вони намагатимуться дискредитувати українську владу і послабити нашу боротьбу з окупантом. «Світле майбутнє», пропоноване в медіа рашистами, як свідчить історія минула й нинішня, враз перекидається на зубожіння, тотальний контроль, страх, залякування, знущання, геноцид і смерть. Ті, хто співпрацює із загарбниками, з ворожими пропагандистами, так само несуть смерть на наші землі.

Регулятор поінформував про виявлені факти Службу безпеки. 

Національна рада також закликає ліцензіатів, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, негайно інформувати регулятор про випадки тиску або захоплення редакцій, обладнання, передавачів, про будь-які критичні і ризиковані дії щодо персоналу компаній.

Ще раз наполягаємо й звертаємося до Парламенту  про те, що особливо у воєнний час регулятор потребує нових механізмів, які дозволять швидко реагувати на ситуації, що склалися. Зокрема, необхідно надати можливість Національній раді анульовувати ліцензії компаній-колаборантів за власним рішенням із проведенням спрощеної процедури перевірки. Регулятор уже звертався із цим питанням до законодавців і сподівається, що Верховна Рада невідкладно ухвалить відповідний законопроєкт, що нині вже узгоджений на спеціальній робочій групі та переданий на розгляд.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше