Національна рада повною мірою виконує свої повноваження і фіксує порушення законодавства, які розглядатиме після війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада повною мірою виконує свої повноваження і фіксує порушення законодавства, які розглядатиме після війни

Медіарегулятор звертає увагу телерадіоорганізацій на те, що попри дію воєнного стану виконує свої повноваження у всьому обсязі і проводить моніторинг та аналіз ефірів усіх мовників – і національних, і регіональних. Національна рада фіксує порушення і просить телерадіокомпанії не нехтувати комунікацією для пояснення порушень законодавства.

Найпоширенішими порушеннями, зафіксованими останнім часом, є недотримання Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. У відповідні дні зафіксовано, що окремі мовники не розміщували палаючої свічки, проігнорували хвилину мовчання або не повідомляли про день пам’яті.

Також регулятор фіксував порушення абзацу 3 частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – передача або документальний фільм транслювалися без субтитрування державною мовою. Помічено і недотримання частини шостої статті 28 і частини першої статті 62 цього Закону – вживання інвективної лексики.

Фіксуючи ці випадки, Національна рада звертається з відповідними запитами до телерадіоорганізацій, щоб отримати пояснення щодо допущених порушень. Просимо ліцензіатів не нехтувати відповідями на ці листи. Залежно від пояснень і причин, чому такі порушення були в ефірі, регулятор буде відкладати ці питання і після завершення воєнного стану призначатиме перевірки, проводитиме їх, розглядатиме результати і ухвалюватиме відповідні рішення.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше