Національна рада позапланово перевірить діяльність ліцензіата з Олександрії

20.10.2017

Регуляторний орган на засіданні 19 жовтня призначив позапланову перевірку за двома ліцензіями ТОВ «ТРК «КОНТАКТ-ЛТД», м. Олександрія Кіровоградської обл., у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства.

До регуляторного органу у вересні ц.р. звернувся Олександрійський міський голова Цапюк С.К., який повідомив про недотримання зазначеним вище ліцензіатом вимог чинного законодавства та умов його ліцензії на кабельне мовлення.

Результати контрольного моніторингу телерадіоорганізації, здійсненого 25-26 вересня цього року, засвідчили відсутність кабельного мовлення ліцензіата в один із днів (у відрізках часу: 19:00 – 21:00), що є ознакою порушення вимог ч. 7 статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Іншого дня зафіксовано недотримання ч. 5 статті 6 цього Закону (дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми). Виявлено й суттєві відхилення від програмної концепції та недотримання рекламного законодавства, є питання і до трансляції фільмів.

За ліцензією провайдера програмної послуги зафіксовано, що універсальна програмна послуга надається провайдером не у повному обсязі, зокрема, не транслюються 3 програми; ТОВ «ТРК «Кабельні телевізійні мережі», ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КУЛЬТУРА»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» («UA:КРИМ»). Натомість ліцензіат ретранслює 3 програми, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «КИНОХИТ», «СТС», «КИНОПРЕМЬЕРА», порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції: компанія зменшила кількість вітчизняних програм (згідно з ліцензією – 55, фактично – 52).

З метою з’ясування всіх виявлених порушень і призначено позапланову перевірку.