Національна рада: позиція щодо висвітлення мовниками знакових подій з історії Української держави у дні пам’яті є принциповою і виваженою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада: позиція щодо висвітлення мовниками знакових подій з історії Української держави у дні пам’яті є принциповою і виваженою

1 листопада 2017 року у Комітеті з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему: «Законодавство про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні: стан виконання». Національну раду в цьому заході представляв начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Роман Кіфлюк.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович інформував учасників заходу щодо стану виконання положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Зокрема йшлося про реалізацію заходів, спрямованих на підвищення поінформованості громадськості про злочини, вчинені представниками комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, проведеної уповноваженими суб’єктами роботи з демонтажу пам’ятників, пам’ятних знаків, перейменування населених пунктів, районів, бульварів, вулиць, інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містили символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Загалом Володимир В’ятрович резюмував, що більшість позицій Закону виконано, а також до парламенту направлено законопроект, у якому буде чітко визначено термін «пропаганда».

Зі свого боку голова Українського інституту національної пам’яті подякував Національній раді за принципову позицію щодо моніторингу ефіру в дні пам’яті, оскільки це привертає увагу суспільства до значущих подій історії України, які до цього часу не були широко відомі.

У своєму виступі Роман Кіфлюк зупинився на особливостях моніторингу мовників щодо виконання телерадіорганізаціями вимог закону, навів окремі приклади застосування санкцій, а також заначив, що це питання залишатиметься і надалі під постійним контролем регулятора.

В обговоренні взяли участь народні депутати України, представники Українського інституту національної пам’яті, Міністерства юстиції України, Міністерства культури України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, представники інших державних органів, інститутів, асоціацій, а також науковці та громадськість.

Фото з сайту Верховної Ради України

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше