Національна рада продовжила ТОВ «Зеонбуд» ліцензії провайдера програмної послуги на 10 років - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада продовжила ТОВ «Зеонбуд» ліцензії провайдера програмної послуги на 10 років

29 жовтня Національна рада розглянула заяви ТОВ «Зеонбуд» про продовження строку дії ліцензій провайдера програмної послуги щодо чотирьох мультиплексів багатоканального телебачення – МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Регулятор задовольнив ці заяви, передбачивши низку зобов’язань, які має виконати компанія. У разі їх невиконання Національна рада має право скасувати свої рішення про продовження строку дії ліцензій.

При розгляді цих питань на засіданні голова Національної ради Ольга Герасим’юк повідомила, що 29 жовтня до регуляторного органу надійшов лист ТОВ «Зеонбуд», у якому ліцензіат надав інформацію щодо окремих аспектів роботи його цифрової мережі. На засіданні також була присутня генеральний директор товариства Ірина Аляб’єва, яка особисто підтвердила наведену в листі інформацію.

ТОВ «Зеонбуд», зокрема, підтвердив можливість проведення тестування Системи оповіщення цифрової мережі «Т2», а також те, що ця система дає можливість одночасного розміщення на всіх загальнонаціональних каналах інформаційного відеоматеріалу, що компанія зобов’язується продемонструвати  в час і дату, визначені Національною радою.

У листі ліцензіат взяв на себе зобов’язання ввести в експлуатацію 47 додаткових передавальних станцій для мережі МХ-1. 7 із них уже працюють у штатному режимі; для 14 передавальних станцій уже підписаний контракт із німецьким виробником обладнання «Rohde&Shwarz» на поставку обладнання. Вони мають запрацювати, за словами І. Аляб’євої, у грудні цього року. Для 26 передавальних станцій, за інформацією Українського державного центру радіочастот, вивільнення частотних присвоєнь відбудеться після повного вимкненення передавачів аналогового телебачення. Тому «Зеонбуд» гарантує, що  ці станції будуть введені в експлуатацію упродовж 4 місяців, з урахуванням стандартного строку поставки обладнання за такими контрактами – 3 місяці.

Також товариство гарантує, що протягом січня 2021 року подасть заявки про зміну модуляції сигналу із 256 QAM на 64 QAM.

Всі ці зобов’язання, які у своєму листі навів ТОВ «Зеонбуд», за пропозицією Ольги Герасим’юк були внесені до мотивувальної частини рішення регулятора. Також вони були визначені як зобов’язання в резулятивній частині. Отже, Національна рада зобов’язала компанію забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань щодо стабільного функціонування Системи оповіщення цифрової мережі «Т2» – до 01.02.2021, введення в експлуатацію передавальних станцій: 14-ти передавальних станцій – до 31.12.2020 і 26 передавальних станцій – протягом чотирьох місяців після вимкнення аналогового телебачення, подачі заявки про зміну модуляції сигналу із 256 QAM на 64 QAM – до 01.02.2021.

Крім того, рішенням Національної ради передбачено вжиття заходів для перевірки виконання визначених зобов’язань. У разі якщо ліцензіат не виконає їх, Національна рада має право скасувати ухвалені рішення про продовження строку дії ліцензій провайдера програмної послуги.

Таким чином, регулятор продовжив строк дії чотирьох ліцензій провайдера програмної послуги ТОВ «Зеонбуд» (багатоканальні мережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) на 10 років. Вони будуть видані на новому бланку.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше