Національна рада просить РНБО і МЗС звернутися до європейських партнерів щодо припинення трансляції російських каналів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада просить РНБО і МЗС звернутися до європейських партнерів щодо припинення трансляції російських каналів

Регулятор звернувся до РНБО і МЗС сьогодні під час чергового засідання.

Розповсюдження антиукраїнської і антиєвропейської пропаганди завдає суттєву шкоду інформаційній безпеці України і Європи, а факт розповсюдження її з використанням супутників європейської юрисдикції викликає щонайменше подив і говорить про відсутність елементарної інформаційної гігієни.

Нині на 14 супутниках, сигнал з яких є доступним для прийому на території України і Європи, мовлять понад 200 російських телеканалів, 19 із них мовлять у некодованому режимі. Загальновідомо, що всі вони виконують суто або переважно пропагандистські функції.

Ретрансляція більшості цих телеканалів у пакетах провайдерів програмних послуг на території України заборонена з 2014 року, проте, вони доступні для вільного перегляду із супутника.

Просимо запропонувати європейським партнерам санкційні механізми, які дозволять операторам супутникового зв’язку, що працюють під європейською юрисдикцією, відмовити у подальшому розповсюдженні некодованого сигналу телеканалів, що створюються юридичними особами РФ або контролюються з її території.

Одним із таких механізмів може бути внесення до санкційних списків із забороною здійснювати будь-яку економічну діяльність на території ЄС компаній-виробників таких телевізійних програм та компаній, які представляють їхні інтереси у країнах ЄС.

Іншим механізмом може бути введення прямої заборони співробітництва операторів супутникового зв’язку з означеними виробниками телевізійного продукту в РФ або компаніями у ЄС, які є їх представниками.​

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше