Національна рада призначила «NewsOne» позапланову перевірку і звернеться до Парламенту щодо розширення своїх повноважень - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада призначила «NewsOne» позапланову перевірку і звернеться до Парламенту щодо розширення своїх повноважень

9 липня на позачерговому засіданні Національна рада розглянула ситуацію щодо запланованої трансляції телеканалом «NewsOne» телемосту з російським телеканалом,  і ухвалила рішення провести позапланову перевірку діяльності зазначеного телеканалу стосовно дотримання вимог частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

До позапланової перевірки будуть включені результати моніторингів телеканалу за останній час, якими зафіксовано ознаки порушення вимог чинного законодавства у сфері телебачення і радіомовлення. За результатом перевірки діяльності телеканалу Національною радою будуть вжиті відповідні заходи.

Крім того, регулятор звернеться до Верховної Ради України стосовно розширення своїх повноважень для можливості ефективного та оперативного реагування на очевидні загрози інформаційній безпеці держави. Серед іншого вважаємо за необхідне передбачити повноваження Національної ради щодо скороченої процедури розгляду виявлених порушень законодавства, а також можливість призупинення дії ліцензії у разі використання телерадіоорганізацій для створення загроз інформаційній безпеці держави, заперечення її територіальної цілісності, пропаганди органів держави-агресора, розпалювання ворожнечі і використання мови ворожнечі тощо.

Регулятор звертається до ліцензіатів – як телерадіоорганізацій, так і провайдерів програмної послуги, наголошуючи на необхідності неухильного дотримання у своїй діяльності вимог чинного законодавства України і застерігає від ретрансляції сигналу і передач іноземних мовників, щодо яких на державному рівні були застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

4 жовтня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила постанову «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», якою пропонувалося вжити санкції до телеканалів «NewsOne» і групи каналів, що мовлять під логотипом «112 Україна». Національна рада підтримує заклик СБУ щодо термінового розгляду на засіданні РНБО цієї постанови Парламенту та вжиття відповідних заходів.

Також Національна рада ініціювала створення робочої групи із залученням представників Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та інших органів державної влади з метою ефективної співпраці в питаннях захисту інформаційної безпеки України.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше