Національна рада призначила позапланові перевірки

03.10.2016

На засіданні 29 вересня Національна рада призначила позапланові перевірки низці компаній у зв’язку із виявленими ознаками порушень законодавства у телерадіоінформаційній сфері.

Підставою призначення перевірки ТОВ «Телемережа «Уніка-ТV», м. Київ (логотип «Планета») стало звернення громадянина Вадима Гуревича, який скаржиться на трансляцію в ефірі телеканалу 09.09.2016 передачі расистського та антисемітського змісту. Моніторинг ефіру ліцензіата зафіксував передачу за участі Девіда Дюка, яка містила пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, та здійснення інших вчинків, за якими наступає кримінальна відповідальність, що є ознакою порушення вимог абзаців шостого, чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Моніторинг ефірного радіомовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Дивосвіт», м. Київ (позивні «Вести.Радио»), проведений 31.08.2016, засвідчив трансляцію передачі «Люди говорять» за участі Тетяни Монтян. Під час діалогу з радіослухачами вона негативно та образливо висловлювалася на адресу героїв Революції Гідності, допускала у прямому ефірі ненормативну лексику. При цьому ведучий передачі не зупинив гостю студії і не зробив зауваження Т. Монтян щодо неприйнятних висловлювань, що є ознаками порушення абзацу тринадцятого частини другої статті 6 і частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

   Відсутність мовлення КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» на частоті 105,5 МГц у смт Петровому Кіровоградської області виявив моніторинг радіокомпанії, проведений 16.08.2016. Це є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 і частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, за інформацією представника Національної ради у Кіровоградській області, Петрівська районна рада здійснила реорганізацію КП «Редакція районної газети та радіомовлення Петрівського району» шляхом поділу на дві юридичні особи: Комунальний заклад «Редакція Петрівського районного радіомовлення» та «Редакція районної газети «Трудова слава». Рішення про це  набуло чинності 23.04.2016. Відповідно до законодавства протягом 10 робочих днів компанія мала подати до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії. Натомість заява надійшла через кілька місяців, але пакет заявних документів виявився неповним.

Також не мовить у м. Василькові Київської обл. ТОВ «ТРК «Васильківські телевізійні мережі» на каналі конвертації S28 у кабельній мережі ТОВ «Кристал Телеком», що є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 та частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

В ефірі ТОВ «Телестудія «Служба інформації», м. Київ, 03.09.2016 транслювався випуск «Неймовірна втеча» передачі «Речовий доказ», присвячений діяльності органів КДБ, й зокрема позитивному образу полковника КДБ Мухіна, що є ознакою порушення частини другої статті 9 Закону Україну «Про телебачення і радіомовлення».

Для з’ясування усіх обставин щодо дотримання ліцензіатами зазначених вимог законодавства, Національна рада ухвалила рішення призначити усім мовникам позапланові перевірки.