Національна рада призначила позапланові перевірки трьом ліцензіатам

20.09.2018

Регуляторний орган на засіданні 20 вересня призначив позапланові перевірки ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл. (супутникове телебачення, логотип «ГОРИЗОНТ-TV»), ТОВ «Телекомпанія «ЕКО-ТВ», м. Київ (супутникове телебачення, логотип «ЕКО TV»), ТОВ «ТРК «РАДІО-ЕРА», м. Київ (загальнонаціональне ефірне радіомовлення, позивні «РАДІО НВ»), оскільки моніторингами ефіру компаній зафіксовано недотримання умов ліцензії та чинного законодавства.

 Моніторингом Національної ради від 27 серпня 2018 року зафіксовано ознаки порушення телекомпанією «ГОРИЗОНТ-TV», що мовить у супутнику, частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки недотримано умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, зокрема зменшено обсяг інформаційно аналітичних і публіцистичних передач та фільмопоказу, натомість збільшено обсяг розважальних та музичних передач. Також у ефірі телеканалу був відсутній передбачений чинною ліцензією на мовлення логотип − «ГОРИЗОНТ-TV», а використовувався − «СВАРОЖИЧИ», що є ознакою порушення частин першої та третьої статті 46 цього ж Закону.

За результатами моніторингу мовлення ТОВ «Телекомпанія «ЕКО-ТВ», проведеного 29 липня 2018 року, зафіксовано суттєві відхилення від програмної концепції, оскільки зменшено частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних, публіцистичних та науково-просвітницьких передач, підбірку музичних творів, натомість збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, а дитячі і культурно-мистецькі передачі відсутні, що є ознаками порушень частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того зафіксовано ознаки порушення пункту е) частини першої статті 59 цього ж Закону, оскільки обсяг трансляції телепродажу в ефірі ліцензіата протягом астрономічної доби перевищив передбачену законодавством максимальну тривалість.

Позапланову перевірку компанії, що мовить із позивними «Радіо НВ», призначено, оскільки моніторингом від 12 серпня 2018 року зафіксовано ознаки порушення частини третьої статті 9, частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, протягом доби та у проміжках часу між 07:00 та 14:00 і між 15:00 та 22:00 було зменшено частку пісень іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу.

Після проведення перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.