Національна рада разом з медіаспільнотою України вимагають від Euronews не поширювати наративи кремля - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада разом з медіаспільнотою України вимагають від Euronews не поширювати наративи кремля

Медійні організації України підписали спільне звернення до Європейської Комісії та менеджменту Euronews  із вимогою переглянути редакційну політику цього міжнародного телеканалу і не транслювати маніпулятивні матеріали про війну в Україні, що поширюються в його російськомовній версії. Це звернення підписали і два державні органи –  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та Міністерство культури та інформаційної політики України.

 Національна рада вже двічі зверталася до каналу Euronews (10 березня і 15 червня 2022 року) з проханням переглянути  редакційну політику і не поширювати неправдиву, перекручену і відверто маніпулятивну інформацію, яку готує російська редакція каналу. У другому зверненні, що було скероване до голови Групи Євроньюс Майкла Петерса і СЕО Євроньюс Гійома Дюбуа, наголошувалося на розбіжностях у сюжетах різних мовних версій, а також наявність кремлівських наративів без жодних спроб назвати їх дезінформацією. Медіарегулятор надав зафіксовані факти поширення російської пропаганди.

На жаль, як бачимо, до цього часу політика Euronews не змінилася. Здавалося б, що увесь світ знається на маніпулятивних технологіях кремлівської пропаганди, та вочевидь правовласники і керівництво Euronews закривають на це очі.

 У відкритому листі української медіаспільноти так само надано аналіз матеріалів, що виходили упродовж пʼяти днів з 15 по 19 серпня у російськомовній версії Euronews. Він підтверджує, канал вдається до масових щоденних маніпуляцій на тему війни. Українські медійники  звертають увагу, що в ефірі немає  відвертих фейків, однак є точковий,  системний і тому ефективний вплив на аудиторію.

«Щодо методів маніпуляції, які використовуються у матеріалах, то це зміщення фокусу з причин/наслідків війни на окремі деталі, хибна аргументація, виокремлення з невигідного новинного приводу тільки потрібних для кремлівської пропаганди деталей, багаторазове повторення штучних пропагандистських новинних приводів та ін.» – ідеться у зверненні.

Те, що Euronews не відреагував належним чином на звернення українського медіарегулятора, і редакційна політика залишається без змін, може свідчити, що  менеджмент телеканалу підтримує агресію рф в Україні. Саме тому українська медіаспільнота звертається ще й до Європейської Комісії, яка субсидує мовника, та сподівається, що це питання буде розглянуте належним чином.

Національна рада, яка докладає максимум зусиль до того, щоб імплементувати в Україні  європейську практику медіарегулювання, переконана, що  міжнародний канал Euronews, програми якого можуть переглядати у 160 країнах світу і аудиторія якого становить понад 145 млн людей щомісяця, повною мірою виконає резолюції Ради Європи про якісну журналістику.

 

Відкрите звернення української медіаспільноти щодо маніпуляцій на тему війни в ефірі російськомовної версії телеканалу Euronews підписали:

Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики

Ярослав Пахольчук, генеральний директор 1+1 media

Олександр Богуцький, генеральний директор Starlight Media

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного мовлення

Вадим Перенчук, директор телеканалу «Рада»

Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа»

Медіарух

Інститут масової інформації

ГО «Інтерньюз-Україна»

Громадське радіо

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше