Проникнення російських ЗМІ у Запоріжжі зупинене завдяки початку мовлення МТМ на підставі дозволу на тимчасове мовлення. Комунальні, друковані медіа і провайдери аудіовізуальних сервісів далі вивчають Закон «Про медіа», у чому їм допомагають представники Національної ради в областях. Про те, що відбулося за останні дні у різних куточках України, – у нашому дайджесті регіональних новин.
Вінницька область
Представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик 4 липня провів онлайн–нараду з керівниками компаній – провайдерами аудіовізуальних сервісів щодо питань, пов’язаних із їхньою діяльністю.
- Обговорили трансляцію в мережах пакета обов’язкових каналів (універсального медіа-сервісу) і рекомендації медіарегулятора стосовно каналів групи Viasat.
- Також йшлося про надання звітності до Національної ради про кількість користувачів медіа-сервісів.

Газета «Вінниччина» 5 липня поширила інтерв’ю з Вадимом Мазуриком, присвячене розвиткові сучасного інформаційного простору й питанням його захисту, проблемам і здобуткам медійників Вінниччини, імплементації нового медійного законодавства.
Запорізька область
6 липня в Запоріжжі заблоковано прийом на 22 ТВК у МХ-1 телеканалів і радіостанцій держави-агресора, мовлення яких велося з тимчасово окупованої території Запорізької області. Це такі ворожі канали: «Первый канал», «Россия 1», «Россия 24», «Россия К», «НТВ», «Пятый канал», «Матч», «Карусель», радіостанції «Вести ФМ», радіостанції «Маяк» та радіостанції «Радіо России».
- Такого успіху в інформаційній війні вдалося досягти завдяки Закону України «Про медіа» й ухваленому на засіданні Національної ради 6 липня рішенню № 453 про видачу КП «Муніципальна телевізійна мережа» (позивні «МТМ»), м. Запоріжжя, дозволу на тимчасове мовлення на 22 ТВК в обласному центрі. Також цьому сприяла тісна співпраця представника Національної ради у Запорізькій області Володимира Циганова із Запорізькою обласною військовою адміністрацією та Концерном РРТ.
- Станом на 7 липня у Запоріжжі немає ворожого мовлення на 22 ТВК у цифровому ефірі. Натомість на 22 ТВК в аналозі мешканці Запоріжжя мають можливість дивитися програми каналу «МТМ».
Полтавська область
Під час зустрічі представниці Національної ради у Полтавській області Лілії Миронович із виконувачем обов’язків секретаря Полтавської обласної організації НСЖУ Віктором Кікотем 30 червня 2023 року йшлося про проблеми медіа в регіоні. Особливу увагу приділили питанням друкованих медіа – їх фінансовому становищу, передплаті, труднощам доставки видань тощо.

- Також обговорили впровадження норм Закону України «Про медіа», зокрема необхідність реєстрації медіа відповідно до нового медійного законодавства. Лілія Миронович порадила послуговуватися інструкціями та роз’ясненнями, оприлюдненими на офіційному сайті Національної ради, а також інформацією зі сторінки регуляторного органу у фейсбуці.
- Лілія Миронович і Віктор Кікот окреслили основні аспекти подальшої співпраці.
Черкаська область
Представниця Національної ради у Черкаській області Надія Горбаченко відвідала з робочою поїздкою місто Умань. У рамках поїздки відбулася робоча зустріч з мером Умані Іриною Плетньовою.

- На нараді з уманськими ліцензіатами й майбутніми реєстрантами обговорили нововведення Закону України «Про медіа», реорганізацію комунальних телерадіоорганізацій в публічні місцеві аудіовізуальні медіа, строки ухвалення такого рішення, обов’язкову (упродовж року) реєстрацію друкованих медіа тощо.
- Надія Горбаченко вручила уманським медійникам – керівникові КП «Умань» Андрію Вдовиченку і генеральній директорці «Телекомпанії «Сатурн-ТВ» Наталії Савочці – грамоти Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Львівська область
Представник Національної ради у Львівській області Тарас Шоробура провів онлайн-нараду з керівниками радіокомпаній комунальної форми власності щодо впровадження норм Закону України «Про медіа». Найбільше керівників цікавила тема реорганізації радіоорганізацій у місцеві публічні аудіовізуальні медіа. Загалом у Львівській області 14 радіокомпаній комунальної форми власності здійснюють ефірне радіомовлення.

- Обговорили передбачені законом зобов’язання місцевих органів самоврядування, які є засновниками медіа, щодо фінансування публічних аудіовізуальних медіа.
- Окремо зупинилися на вимогах до програмної концепції, а також необхідності дотримання чинних умов ліцензій.
- Незважаючи на те, що у штаті багатьох комунальних радіокомпаній всього 2 – 3 працівники, вони цілодобово забезпечують мовленням місцевих мешканців, оповіщають про тривогу.
Хмельницька область
Про проблеми з покриттям Чемировеччини сигналом наземного цифрового телемовлення (Т2) йшлося під час зустрічі представниці Національної ради у Хмельницькій області Олени Гавінської з головою Чемеровецької селищної територіальної громади Олександром Собанем і представником газети «Нове життя» Ольгою Лєтовою.

- Учасники зосередилися на перспективах створення в громаді місцевого публічного аудіального медіа, новелах Закону України «Про медіа», що визначають взаємодію органів місцевого самоврядування з медіа, а також тих, що зобов’язують друковані медіа реєструватися під час воєнного стану.
- Олена Гавінська наголосила, що реєстрація друкованих медіа, які мають свідоцтво Міністерства юстиції, є безкоштовною до 31 березня 2024 року. Вона детально поінформувала присутніх про процедуру реєстрації.