Національна рада розглянула скаргу громадянина на телеканал «Україна» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада розглянула скаргу громадянина на телеканал «Україна»

Чергову скаргу на трансляцію телеканалом «Україна» аудіовізуального твору без прокатного посвідчення регуляторний орган розглянув на засіданні 7 квітня. Цього разу йшлося про телесеріал «Когда зацветет багульник».

Цей фільм транслювався в ефірі мовника 16 та 17 січня 2016 року. Однак державне посвідчення на право його розповсюдження і демонстрування належить ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» у формі ТОВ.

Відповідальний секретар Національної ради Катерина Котенко наголосила на тому, що телеканал не має права транслювати фільми без прокатних посвідчень, оскільки це є порушенням законодавства, і закликала припинити таку практику. На це директор юридичного департаменту «Медіа Групи Україна» Євген Буцан повідомив, що телесеріал «Когда зацветет багульник» є в пакеті аудіовізуальних творів, права на показ яких придбав у правовласника телеканал. Однак, зважаючи на невирішеність ситуації із прокатними посвідченнями, мовник зараз ці фільми не транслює.

Регулятор ухвалив рішення звернутися до Державного агентства України з питань кіно для  відповідного реагування згідно із Законом України «Про кінематографію». Крім того, упродовж місяця проводитиметься моніторинг ефіру каналу. Ліцензіату рекомендовано вжити ефективних заходів для вирішення зазначеного питання.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше