Національна рада розробила покрокову інструкцію для організації місцевого ФМ-мовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада розробила покрокову інструкцію для організації місцевого ФМ-мовлення

Організація місцевого радіомовлення й забезпечення можливості мовлення територіальних громад визначене регулятором як одне із пріоритетних завдань на нинішньому етапі розвитку. Важливість цього напряму медіагалузі обумовлена, як викликами інформаційної безпеки, так і необхідністю якнайширшого забезпечення інформаційних потреб місцевих мешканців.

У сучасних українських реаліях доступ до локального інформаційного контенту, оперативне інформування про надзвичайні ситуації та розвиток громадянського суспільства є складовими питання не лише захисту прав і свобод громадян, а й захисту суверенітету держави.

«Ми йдемо назустріч місцевим мовникам, – зазначає член Національної ради Сергій Костинський. – Зокрема це й проведення спеціальних конкурсів, завданням яких є розвиток радіомовлення територіальних громад для забезпечення населення локальним контентом. Підготовлена інструкція має полегшити процес підготовки та участі в конкурсах».

Цей документ містить бланки заявних документів, роз’яснення і рекомендації щодо їх заповнення, навіть зразок статуту мовника.

Крім того, значну увагу приділено роз’ясненням щодо підготовки інформації про структуру власності заявника і програмної концепції мовлення телерадіоорганізації. Також для планування витрат на організацію радіомовлення надається орієнтовний розмір ліцензійного збору, перелік і вартість необхідного обладнання.

Національна рада сподівається, що ця інструкція стане у пригоді всім, хто має бажання працювати над розбудовою незалежних місцевих ЗМІ.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше