Національна рада ще раз перевірить СТБ стосовно дотримання законодавства у сфері захисту дітей - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада ще раз перевірить СТБ стосовно дотримання законодавства у сфері захисту дітей

Національна рада на засіданні 9 червня призначила ще одну позапланову перевірку ПрАТ «Міжнародний медіа центр – СТБ» через скаргу громадянина та зафіксовані моніторингом ознаки порушень Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Як відомо, 3 грудня 2015 року Національна рада через численні звернення глядачів уже призначала позапланову перевірку діяльності цього мовника. Тоді за її результатами було визнано порушення каналом «СТБ» частини другої статті 6, частини п’ятої статті 28, частини другої статті 62 зазначеного закону та зобов’язано його привести свою діяльність у відповідність до чинного законодавства й неухильно дотримуватися вимог Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про захист суспільної моралі».

У період із 16 по 22 травня 2016 року Національна рада провела моніторинг мовлення «СТБ», яким у передачах «Битва екстрасенсів», «Слідство ведуть екстрасенси», «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Я соромлюся свого тіла», «Детектор брехні» зафіксовано інформацію, що може зашкодити неповнолітній аудиторії та має ознаки порушення законодавчих вимог. Крім того, 24 травня 2016 року до регуляторного органу надійшло звернення громадянина Мохнатка О.Г. зі скаргою на те, що 21 – 22 травня в ефірі цього мовника у час, доступний для перегляду дітьми, транслювався анонс передачі «Детектор брехні», який за своїм змістом може негативно впливати на фізичний, моральний розвиток дітей і юнацтва.

Зважаючи на викладене, Національна рада призначити позапланову перевірку діяльності ПрАТ «Міжнародний медіа центр – СТБ» з метою перевірки дотримання норм, що стосуються забезпечення прав дітей у медіа.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше