Національна рада скерує до суду ще шість протоколів про адмінпорушення Виборчого кодексу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада скерує до суду ще шість протоколів про адмінпорушення Виборчого кодексу

На засіданні 10 грудня Національна рада ухвалила низку рішень щодо мовників, у яких виявлено порушення під час моніторингу висвітлення ЗМІ другого туру місцевих виборів. За результатами перевірки телеканалів «ІНТЕР», «112 УКРАЇНА», «Z ZIK», «V», «Чернівецький промінь» та «ITV MEDIA GROUP» регулятор вирішив скласти протоколи про адмінпорушення і направити їх до суду.  Про ці факти буде поінформовано Центральну виборчу комісію. Крім того, телеканалу «Чернівецький промінь» регулятор також вирішив оголосити попередження.  

Підставою для складання протоколів про адміністративні порушення ліцензіатів стали недотримання низки норм Виборчого кодексу України, серед яких частина четверта, п’ята і восьма статті 57, частина п’ята статті 51 і частина третя статті 52.

Зафіксовані у період з 9 по 15 листопада ознаки порушень виборчого законодавства в ефірі загальнонаціональних і супутникових інформаційних телеканалів«ІНТЕР» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»), «112 УКРАЇНА» (Телерадіокомпанія «112 – ТВ»), «Z ZIK» (ТОВ «ТРК «Нові комунікації») , а також місцевих і регіональних мовників«V» (ТОВ «ТРК «Відікон») та «ITV MEDIA GROUP» (ТОВ «ТРК «Ритм») аналізувала робоча група, що створена в Національній раді для нагляду за дотриманням ЗМІ вимог законодавства щодо висвітлення виборчих перегонів. Більш докладно із фактом порушення кожного з мовників можна ознайомитись у матеріалах за результатами засідання робочої групи 19 листопада.

Телеканал «Чернівецький промінь» (ТОВ «Чернівецький промінь», м. Чернівці) перевірявся на підставі моніторингу за 7 жовтня. Цього дня о 20:47 в його ефірі зафіксовано трансляцію передачі за участю кандидата в депутати Чернівецької міської ради від партії «Команда Михайлішина» Анатолія Чесанова, яка містила ознаки прихованої передвиборної агітації.

Національна рада взяла до відома результати перевірок ліцензіатів. Протоколи про адміністративні порушення мовниками виборчого законодавства у відповідному порядку будуть передані до судових інстанцій.

Водночас під час проведення перевірки Національна рада з’ясувала, що 7 жовтня телеканал «Чернівецький промінь»  крім вимог Виборчого кодексу, також не дотримався частину п’яту статті 6 та пункт а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Цього дня у поширеній ним передачі не було зазначено інформацію про назву та адресу виробника. Національна рада визнала це порушення і застосувала до мовника санкцію «оголошення попередження». Протягом місяця з дня прийняття цього рішення ТОВ «Чернівецький промінь» зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. А також цьому каналові було призначено нову позапланову перевірку через виявлені ознаки недотримання частини четвертої і частини восьмої статті 57, частини п’ятої статті 51, частини третьої статті 52,  частини другої статті 55 і частини другої статті 49 Виборчого кодексу України під час другого туру виборів.

Щодо низки інших телеканалів, у яких було зафіксовано ознаки порушення Виборчого законодавства у період із 16 по 22 листопада та із 23 по 29 листопада, призначено позапланові перевірки.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше