Національна рада спільно з ЮНЕСКО розвиває проєкти для допомоги українським медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада спільно з ЮНЕСКО розвиває проєкти для допомоги українським медіа

Про допомогу українським медіаорганізаціям, що постараждали внаслідок повномасштаного вторгнення росії, розвиток медіаграмотності як критичного інструменту для боротьби з дезінформацією та інші напрями співпраці Національної ради та ЮНЕСКО спілкувалася голова регуляторного органу Ольга Герасим’юк із Тауфіком Джелассі, заступником Генерального директора ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації, Міртою Лоуренсо із департаменту медіа та інформаційної грамотності та іншими представниками ЮНЕСКО. Робоча зустріч відбулася 24 лютого в рамках візиту на Глобальну конференцію, присвячену темі інтернету довіри і регулювання цифрових платформ.

Спершу сторони обговорили результати конференції «Інтернет довіри: регулювання цифрових платформ для інформації як суспільного блага» і поділилися думками щодо обговорюваних на питань.  

Ольга Герасим’юк розповіла про медійну реформу в Україні та ухвалений Закон «Про медіа». Тауфік Джелассі дав високу оцінку цього Закону, особливий інтерес викликали положення, які стосуються дезінформації, медіаграмотності, а також підтримки осіб з інвалідністю.  

Сторони відзначили високий рівень співпраці між ними і резюмували роботу щодо двох проектів – із медіаграмотності і підтримки обладнанням українських медійників, які постраждали внаслідок бойових дій. 

Тауфік Джелассі повідомив, що ЮНЕСКО підготувала для передачі нашим медіаорганізаціям радіобокси і передавачі з антенами для роботи в екстремальних умовах. Наразі вирішуються питання логістики. Також розпочнеться практична робота з імплементації спільного проєкту Національної ради і ЮНЕСКО з медіаграмотності.


Ольга Герасим’юк передала пропозиції і стосовно наступних проєктів, можливих для реалізації у медійній сфері. Зокрема, щодо доступу осіб з інвалідністю до інформації, повернення після війни до роботи медійників з інвалідністю та потребу допомогти їм адаптуватися, повернутися в мирне життя і забезпечити їх спеціальним обладнанням для можливостей працювати. Ішлося і про протидію гендерному та домашньому насильству. 

Сторони обговорили співпрацю в міжнародній програмі з розвитку комунікацій ЮНЕСКО, у тому числі  можливості отримання Україною допомоги з фонду програми.


Тауфік Джелассі розповів про подальші міжнародні зустрічі, що відбуватимуться під егідою ЮНЕСКО, і підкреслив важливість участі України в них. Ідеться про Міжнародну конференцію з питань свободи преси, що проходитиме у травні в Нью-Йорку, і Міжнародну конференцію з питань загального доступу до інформації, заплановану в Оксфорді восени.  

Національна рада вдячна ЮНЕСКО за тісну комунікацію і увагу до потреб української медіасфери в часи війни та сподівається на подальші перспективи співпраці між регулятором і організацією.  

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше