Національна рада вдячна своїм представникам, а також мовникам, провайдерам, зв’язківцям за самовіддану працю у час війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада вдячна своїм представникам, а також мовникам, провайдерам, зв’язківцям за самовіддану працю у час війни

Члени Національної ради перед початком засідання 29 березня звернулися до представників регулятора в областях, мовників, провайдерів і зв’язківців із подякою за дивовижну згуртованість і самовіддану працю, яку вони провадять безперервно у час війни для того, щоб наші громадяни отримували правдиву інформацію від українських мовників.

У нинішніх складних обставинах медійники демонструють надзвичайну законослухняність і  порядність, зауважила голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Вона повідомила про випадок в окупованому Бердянську. Там озброєні окупанти зайшли в офіс одного з ліцензіатів із вимогою буквально під дулом автомата перейти на їхній бік, надати їм можливості працювати, включити російську пропаганду. У відповідь – усі працівники,  як один, звільнилися з роботи. Окрім того, компанія написала Національній раді листа про те, що вони здають свою ліцензію, аби не бути рупором росіян.

«Цей факт я переживаю чисто по-людськи зі сльозами на очах», – сказала Ольга Герасим’юк.

Вона також нагадала, що під час нещодавньої зустрічі з українськими медійниками Президент України Володимир Зеленський подякував їм за дивовижну звитягу, адже, за його словами, вони сьогодні фактично об’єднали суспільство.

Слова подяки представникам регуляторного органу і медіа від імені усієї Національної ради сказав член медіарегулятора Максим Онопрієнко.

«Ми вдячні нашим колегам за безперервну професійну роботу, за постійну комунікацію з нашими мовниками, за оперативне реагування і виконання завдань, які перед ними ставляться навіть в укриттях і під обстрілами. І окрема вдячність колегам-представникам за підтримку і взаємовиручку», – сказав він, звертаючись до представників Національної ради в областях.

Він повідомив, що вони працюють фактично 24/7 і до останнього не виїжджали зі своїх регіонів, продовжували працювати в умовах бойових дій. Частина з них залишаються там і далі.

Із великими ризиками працюють і працівники провайдерів, Концерну РРТ, телеканалів, радіостанцій, які відновлюють сигнал, налаштовують передавачі, виходять в ефір, і часто це відбувається ціною неймовірних зусиль, фактично з підпілля.

«Це, без перебільшення, – героїзм. Люди, які ризикують собою щодня, ефірять з бомбосховищ, якщо немає можливості виходити в ефір, передають матеріали туди, де можна це видати в ефір, ночують в ньюзрумах, перелаштовують технічні параметри, допомагають нам збільшувати покриття для місцевих мовників на вільних частотах, щоб більше наших людей, наших українців мали доступ до правдивої інформації», – висловився Максим Онопрієнко.

Ольга Герасим’юк також запевнила, що Національна рада і далі робитиме усе, щоб підтримати усіх медійників. «Щоб наш медійний простір після перемоги зміг відбудуватися так, як ми збираємося відбудувати наші міста. Щоб це було красиво, вільно, щоб там були усі правила, які ми сьогодні поважаємо, любимо», – наголосила голова українського медіарегулятора.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше