Національна рада вітає польський народ із Днем Конституції - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада вітає польський народ із Днем Конституції

3 травня у Польщі відзначають День Конституції. Цей головний документ країни було ухвалено 1791 року, і з тих пір за різних історичних обставин він був потужним символом прагнення польського народу до свободи і справедливості. Національна рада в особі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польщі в Україні Бартоша Ціхоцкі вітає увесь польський народ із цим святом і висловлює глибоку вдячність за неоціненну допомогу і безпрецедентно потужну підтримку, яку поляки нині щиро дарують Україні у важкий час війни з рф.

«Вдячності України ніколи не буде достатньо, щоб подякувати вам за цю цінну рішучість підтримати нас у нашій боротьбі  за свободу і незалежність», – написала голова Національної ради Ольга Герасим’юк у листі до високоповажного пана Бартоша Ціхоцкі.

Саме прагнення польського народу до свободи призвело до відродження Польщі як незалежної країни у 1918 році. І саме це прагнення до свободи та справделивості надихнуло Польщу відмовитися від комунізму в 1989 році. Сучасна свобода вираження поглядів у Польщі і Європі, на переконання Ольги Герасим’юк, має глибокі коріння у конституційній спадщині польського народу.

Національна рада також висловлює глибоку повагу і до Національної ради з питань мовлення Польщі (KRRiT) за її стійку і незмінну позицію у протидії кремлівській брехні. Польський медіарегулятор був вкрай рішучим у боротьбі з російською пропагандою і активно сприяв її вилученню з ефіру. Польські медіа долучилися до збору коштів на підтримку України і намагаються створити комфортне україномовне середовище для українців, які вимушено покинули свої домівки через агресію.

«Ми завжди пам’ятатимемо дружню і безкорисливу допомогу, яку вся Україна відчуває сьогодні. Підтримку на рівні простих громадян, мовної індустрії, регулятора, уряду Польщі. Цю підтримку неможливо переоцінити – вона викликає найтепліші і найщиріші почуття», – так звернулася Ольга Герасим’юк до пана Вітольда Колодзевського, голови KRRiT.

Відносини між Польщею і Україною нині перебувають на найвищому рівні із їх започаткування у 1991 році. Національна рада висловлює найтепліші побажання усім полякам у цей особливий день і сердечну вдячність за неймовірну підтримку. З нетерпінням чекаємо, що наша дружба і партнерство міцнішатимуть у наступні роки!

І Національна рада з питань мовлення Польщі, і польські медіакомпанії внесені до переліку медіадрузів України – Списку Вдячності – за ті конкретні цінні справи, які вони роблять нині для українців.  

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше