Національна рада внесла зміни до календарного плану підготовки та проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері для обрання члена Наглядової ради НСТУ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада внесла зміни до календарного плану підготовки та проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері для обрання члена Наглядової ради НСТУ

На засіданні регуляторного органу 30 вересня було вирішено продовжити термін опрацювання Громадською комісією документів, поданих громадськими об’єднаннями та асоціаціями, які виявили бажання долучитися до процесу обрання нового члена наглядового органу суспільної телерадіокомпанії, до 7 жовтня. Відповідні зміни внесено до календарного плану підготовки і проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у правозахисній сфері. Також обрано голову лічильної комісії цієї конференції членкиню Національної ради Олену Ніцко.

Підставою для внесення змін до календарного плану стало звернення від Громадської комісії з питань проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері з проханням продовжити термін здійснення нею оцінки їх відповідності вимогам, визначеним Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Наразі до Громадської комісії входить 9 осіб – це представники громадських рад Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. У період з 30 серпня по 13 вересня до Національної ради надійшло 64 заяви від громадських організацій, які виявили бажання брати участь у висуненні кандидатур до Наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері. Відповідно до календарного плану Громадська комісія мала проаналізувати подані документи у період з 14 по 28 вересня. Однак у процесі розгляду матеріалів виникла необхідність звернутися додатково до деяких об’єднань і асоціацій, аби отримати уточнену інформацію щодо їх діяльності. Тому визначеного календарним планом часу стало недостатньо.

Ольга Герасим’юк, голова Національної ради, наголосила, що Громадська комісія працює без жодного тиску, Національна рада не впливає на ту чи іншу думку. «Ми стежимо за тим, щоб ця робота, як це і раніше було у нас, була прозорою. Ніхто не стає на бік тих чи інших скаржників. Все відбувається прозоро, по справедливості і дуже коректно й уважно», − зауважила вона. І дуже добре, додала вона, що Громадська комісія надала можливість представникам громадськості долучитися до засідання і надати свої пояснення. Багато хто зняв якісь застереження, а хто не побажав брати участь  − це їхнє рішення і їхня відповідальність.

Ольга Герасим’юк закликала медіа, які висвітлюють перебіг цієї процедури, бути об’єктивними,  бути присутніми на онлайн-засіданнях Громадської комісії і робити свої висновки. Адже цей процес є відкритим.  «Медіа також не повинні, так би мовити, чинити якийсь тиск на роботу членів Громадської комісії», − підкреслила вона.

Членкиня Національної ради Тетяна Руденко розповіла, що представники громадських організацій могли взяти участь у засіданні Громадської комісії і відповісти на всі уточнюючі питання щодо їх діяльності. Вона зауважила, що «дуже важливо розглядати кожну окрему заяву досконало, навіть вислуховуючи представників і отримуючи додаткову інформацію.  Хоч це все займає багато часу».

Національна рада, зваживши на всі обставини, продовжила термін опрацювання поданих документів Громадською комісією до 7 жовтня, а також внесла відповідні зміни до календарного плану цієї конференції.

На наступному засіданні регулятор розгляне рекомендації Громадської комісії та ухвалить рішення про допуск і недопуск громадських об’єднань та асоціацій до участі в конференції з обрання члена Наглядової ради НСТУ. Про дату і час засідання Національної ради представників громадських організацій буде повідомлено додатково.

Відповідно до внесених змін конференція у цій сфері має відбутися у період з 15 по 19 листопада, а з 22 листопада по 3 грудня регулятор повинен ухвалити рішення про обрання членом Наглядової ради НСТУ кандидата від громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері.

Крім того, Національна рада обрала голову лічильної комісії цієї конференції. Нею має бути хтось із членів Національної ради, така вимога міститься в розділі VI Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень. Члени Національної ради затвердили головою лічильної комісії Олену Ніцко.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше