Національна рада внесла зміни в рішення про створення загальнонаціональної мережі МХ-7 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада внесла зміни в рішення про створення загальнонаціональної мережі МХ-7

На засіданні 24 лютого Національна рада внесла деякі зміни у своє попереднє рішення про створення багатоканальної цифрової телемережі у діапазоні 174-230 МГц (МХ-7), оператором якої є Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Передбачено, що оператор мережі повинен забезпечити інформування населення про надзвичайні ситуації.

Заступник голови Національної ради Олег Черниш пояснив, що регулятор 25 січня 2022 року отримав листа від ДП «Український державний центр радіочастот» про те, що Концерну РРТ видано висновки щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів телемережі (МХ-7) зі зміненими технічними характеристиками. Ці зміни будуть зафіксовані в додатку до рішення Національної ради від 5 грудня 2019 року № 2039. Після цього Концерн РРТ почне будівництво мережі й буде встановлювати передавачі для 10  каналів мовлення. Згодом Національна рада оголосити конкурс на телевізійне мовлення з використанням 10 частотних присвоєнь у цій мережі.

Мовлення в МХ-7 може розпочатися після вимкнення аналогових телевізійних передавачів, а також тих, що працюють наразі на територіях із особливим режимом мовлення за тимчасовими дозволами.

Щоб забезпечити безперебійне мовлення українських каналів у населених пунктах Донецької і Луганської областей вирішено, що дозволи на тимчасове мовлення телерадіоорганізаціям, які використовують 5 ТВК у м. Волновасі, 6 ТВК у м. Гірнику, 5 ТВК у м. Маріуполі, 8 ТВК у м. Краматорську Донецької області, 6 ТВК у м. Марківці та 12 ТВК у с. Підгорівці Луганської області, будуть анульовані після  видачі ліцензій переможцям конкурсу на багатоканальне мовлення в телемережі МХ-7.

Також Національна рада повідомить низку компаній про вимкнення радіоелектронних засобів  аналогового телевізійного мовлення, бо вони створюватимуть завади.  Серед них ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК «ICTV», ПрАТ «Телеканал «ІНТЕР», ПрАТ «Шосткинська телекомпанія «Телеком-Сервіс», ПрАТ «ТРК «Право А/ТВК», АТ «НСТУ». Таким чином, ліцензії цих компаній на мовлення з використанням 8 ТВК у м. Краматорську, 9 ТВК у м. Лисичанську, 8 ТВК у м. Шостці, 11 ТВК у м. Харкові, 6 ТВК у м. Чернігові будуть анульовані.

Окремий пункт рішення передбачає, що оператор телемережі МХ-7 Концерн РРТ має забезпечити оповіщення (інформування) населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.​

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше