Національна рада висловила пропозиції до регулювання діяльності на ринку азартних ігор - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада висловила пропозиції до регулювання діяльності на ринку азартних ігор

Під час засідання 10 лютого члени Національної ради проголосували пропозиції, які мають удосконалити правове регулювання діяльності на ринку азартних ігор. Структурні підрозділи регулятора детально опрацювали норми законів, які регулюють спонсорство і порядок розповсюдження реклами на телебаченні і радіо. Пропозиції спрямують до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

Національна рада здійснює контроль за виконанням вимог Закону України «Про рекламу» в частині спонсорства і порядку розповсюдження теле- і радіореклами. Після внесення змін до Закону України «Про рекламу» і набуття чинності Законом «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» виникли певні колізії. Про це зауважив під час розгляду питання член Національної ради Олександр Бурмагін.

Він пояснив, що вони здебільшого стосуються співвідношення термінів «спонсорування» і «реклама». Також немає чіткого визначення, який орган має наглядати за дотриманням вимог щодо реклами азартних ігор і лотереї. Крім того, певні терміни, які застосовуються в законі про азартні ігри, не вживаються в Законі України «Про телебачення і радіомовлення». На думку фахівців Національної ради, всі ці неточності потрібно усунути, і досягти чітких визначень і конкретизації.

Законодавчі норми передбачають відповідальність за порушення норм рекламодавцями, виробниками реклами або розповсюджувачами реклами. До них застосовується фінансова санкція у розмірі 300 (трьохсот) мінімальних заробітних плат. Водночас, ідеться в пропозиціях, не встановлено відповідальності за порушення вимог щодо спонсорування теле-, радіопередач із використанням знаків для товарів і послуг, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор. А це унеможливить застосування санкцій за порушення цими суб’єктами.

Національна рада повідомить КРАІЛ, що регуляторний орган готовий взяти участь у роботі з доопрацювання всіх пропозицій. «Ми готові долучитися до діяльності такої робочої групи і покращити наше законодавство в частині взаємодії трьох законів – «Про рекламу, «Про телебачення і радіомовлення» і «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», – заявив Олександр Бурмагін.  ​

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше